overfm.gr | Premier League | Άιντραχτ – Κολωνία 1-1: Έφυγαν από την Φρανκφούρτη με τον πόντο οι «τράγοι»

Η Κολωνία κατάφερε να φύγει από την Φρανκφούρτη με τον πολύ σημαντικό πόντο της ισοπαλίας, για ένα παιχνίδι το οποίο έγινε στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Για την τρίτη αγωνιστικής της Bundesliga, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης υποδέχτηκε την Κολωνία, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 και να μοιράζονται τον πόντο της ισοπαλίας. Η Άιντραχτ ξεκίνησε για δεύτερη συνεχόμενη φορά το πρωτάθλημα με το «αριστερό», καθώς σε τρία παιχνίδια δεν έχουν καταφέρει να πάρουν νίκη.

Από την άλλη για την Κολωνία το πρωτάθλημα έχει ξεκινήσει καλά, αφού σε τρία παιχνίδια μετρούν 1 νίκη και 2 ισοπαλίες. Ο Νταϊτσί άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο σημερινό παιχνίδι (71ο λεπτό), ενώ το ματς στα ίσια έφερε ο Γιάν Τίλμαν στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.