overfm.gr | Premier League | Αγγλία – Επιστροφή στις νίκες για τη Μάντσεστερ Σίτι με πεντάρα στη Γουότφορντ

Η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχτηκε τη Γουότφορντ για την 34η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ με τους «Πολίτες» να επικρατούν με 5-1.

Η Μάντσεστερ Σίτι επέστρεψε σήμερα (23/04) στις νίκες μετά την εντός έδρας ισοπαλία με τη Λίβερπουλ, καθώς επικράτησε με 5-1 της Γουότφορντ.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα μπήκε με το καλημέρα δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 4′ λεπτό, άνοιξε το σκορ με τον Ζεσούς. Στο 23′ ο ίδιος παίκτης, μετά από ασίστ του Κέβιν Ντε Μπρόινε διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Η Γουότφορντ, που βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 22 βαθμούς, μείωσε προσωρινά στο 28′ με τον Καμαρά. Η αντίδραση της Σίτι, δεν άργησε να έρθει. Ο Ρόντρι στο 34′ μετά από ασίστ του Ζεσούς, έκανε το 3-1, δίνοντας ένα σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του.

Το δεύτερο ημίχρονο, ανήκε αποκλειστικά στους γηπεδούχους. Στο 49′ και στο 53′ ο Γκαμπριέλ Ζεσούς σκόραρε ξανά. Ολοκλήρωσε το καρέ τερμάτων του και δικαίως βγήκε MVP.

Η Μάντσεστερ Σίτι παραμένει στην κορυφή με 80 βαθμούς. Η άμεση διεκδικήτρια του τίτλου, η Λίβερπουλ, παίζει αύριο με την Έβερτον.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook, στο Twitter, στο Instagram, στο Youtube, στο TikTok.