overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Αγγλία – Αλβανία: Πεντάρα στο πρώτο ημίχρονο [vids]

Αγγλία – Αλβανία: «Πάρτι» με 5 γκολ από τα «λιοντάρια» στο πρώτο μέρος του αγώνα με την Αλβανία. Χατ- τρικ ο Κέιν.

Καταιγιστική είναι η Αγγλία στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Αλβανία για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Με το εμφατικό 5-0 όπου έκλεισε το πρώτο μέρος να τα λέει όλα.

Τα «τρία λιοντάρια» έχουν «πνίξει» τη γειτονική μας χώρα, η οποία αν και αντιμετώπιζε το ματς ως «τελικό» για την πρόκρισή της δεν μπορεί, τουλάχιστον μέχρι στιγμής, να βάλει έστω δύσκολα στους αντιπάλους τους.

Η Αγγλία ξεκίνησε δυνατά και στο 9’ κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με τέρμα του Μαγκουάιρ. Στη συνέχεια και πιο συγκεκριμένα στο 18’ ο Χάρι Κέιν ανέλαβε δράση κάνοντας το 2-0.

Στο 28’ ήταν σειρά του Χέντερσον να γράψει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ για το 3-0. Ο «εφιάλτης» για την Αλβανία σε αυτό το πρώτο μέρος δεν είχε τελειώσει όμως ακόμη. Ο αρχηγός των γηπεδούχων έχει… κέφια και σημείωσε άλλα δύο γκολ στο 33’ και στο 45+2 για το τελικό 5-0 του πρώτου μέρους.