overfm.gr | Κύπελλο Ελλάδας | ΑΕΚ – ΠΑΟΚ – Για χιλιοστά ακυρώθηκε το γκολ του Μήτογλου [vid]

Άτυχη η ΑΕΚ καθώς το γκολ που σημείωσε ο Γεράσιμος Μήτογλου ακυρώθηκε για οφσαιντ.

Στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ για τη ρεβάνς του Κυπελλου Ελλάδας οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ όταν μετά από εξαιρετικό χτύπημα φαουλ του Άμραμπατ ο Μήτογλου με όμορφο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πασχαλάκη, ωστόσο το γκολ του ψηλόσωμου Έλληνα αμυντικού δεν μέτρησε ποτέ καθώς για… χιλιοστά του χιλιοστού ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ ήταν οφσαιντ.

Με αυτό τον τρόπο το 0-0 παρέμεινε στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ για δεύτερο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ στο Κύπελλο να βλέπει γκολ της να ακυρώνεται για οφσάιντ(είχε προηγηθεί εκείνο του Τσούμπερ στην Θεσσαλονίκη) ενώ συνολικά η Ένωση τη φετινή περίοδο έχει δει τρεις φορές γκολ της απέναντι στους Θεσσαλονικείς να μην μετρά καθώς και για το πρωτάθλημα υπήρξε γκολ οφσάιντ το οποίο ακυρωθηκε.