overfm.gr | Live Αγώνες | ΑΕΚ – Ολυμπιακός LIVE: Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα στο overfm.gr

LIVE ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Παρακολουθήστε live στις 19:30 την αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό για την 10η αγωνιστική της Superleague. Τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD.

Ώρα ντέρμπι στο ΟΑΚΑ! Η ΑΕΚ υποδέχεται απόψε (21/11) στις 19:30 τον Ολυμπιακό στο ντέρμπι της 10ης αγωνιστική της Superleague. Live στο overfm.gr. Τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD.

Οι δύο ομάδες είναι πανέτοιμες να τα δώσουν όλα, προκειμένου να φτάσουν στο τρίποντο στην επανέναρξη του πρωταθλήματος, μετά τη διακοπή λόγω των υποχρεώσεων των εθνικών ομάδων.

Σε ένα ντέρμπι, το οποίο αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον, με τον Ολυμπιακό με νίκη να ξεφεύγει στο +6 από την ΑΕΚ στο βαθμολογικό πίνακα, ενώ η Ένωση θέλει το τρίποντο για να πιάσει τους «ερυθρόλευκους» στην κορυφή!

21:32

Παραμείνετε στο overfm.gr για το ρεπορτάζ του μεγάλου ντέρμπι και τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών. Και φυσικά την πρεμιέρα του Over Ball στις 22:30.

Καλό σας βράδυ!

21:31

Κορυφαίος ο Ελ Αραμπί με 2 γκολ, ενώ 2 τέρματα σημείωσε και ο Αραούχο. Είχε ανοίξει το σκορ ο Αγκιμπού Καμαρά μόλις στο 1′.

21:31

Πραγματικά ματσάρα στο ΟΑΚΑ, με 5 γκολ, πολλές φάσεις και μεγάλο νικητή τον Ολυμπιακό.

21:30

«Διπλό» τίτλου για τον Ολυμπιακό, ο οποίος βρίσκεται πλέον στο +6 από την ΑΕΚ και στο +7 από τον ΠΑΟΚ, ο οποίος ηττήθηκε με 2-0 από τον Ατρόμητο.

21:29

Τεράστια νίκη του Ολυμπιακού, ο οποίος επικράτησε με 3-2 της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, ξεφεύγοντας στο βαθμολογικό πίνακα της Superleague.

21:28

Τέλος στο ματς.

21:28

Άστοχη σέντρα του Μισελέν.

21:28

Απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού.

21:27

Τελευταίες στιγμές στο ματς. Ανεβαίνει και ο Στάνκοβιτς στην μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού για ένα τελευταίο γέμισμα.

21:26

90+4’Άουτ η μπάλα από κεφαλιά του Μήτογλου.

21:25

90+3 Κόρνερ για την ΑΕΚ, δεν απειλείται ξανά ο Βατσλίκ.

21:24

90+3′ Απομακρύνει ο Τικίνιο.

21:24

90+2′ Φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα για την ΑΕΚ κερδίζει ο Μισελέν.

21:23

90+1 Σουτ του Εμβιλά, μπλοκάρει ο Στάνκοβιτς.

21:23

90+1′ Κερδίζει φάουλ ο Ρόνι Λόπες κοντά στο σημείο του κόρνερ της ΑΕΚ.

21:23

5′ λεπτά ο έξτρα χρόνος της αναμέτρησης.

21:21

Κρατάει την μπάλα στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός.

21:21
21:20
21:20
21:19

87′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπα στη θέση του Μαντί Καμαρά. Αλλαγή και για την ΑΕΚ. Εκτός ο Σιμόες, μέσα ο Λε Ταλέκ.

21:18

86′ Κίτρινη κάρτα στον Άμραμπατ για φάουλ στον Ρόνι Λόπες.

21:18

86′ Απομακρύνει τελευταία στιγμή ο Εμβιλά.

21:16

85′ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Ρόνι Λόπες και ο Τικίνιο , έξω ο Μασούρας και ο Ελ Αραμπί.

21:16

Επιθετικό φάουλ, τελειώνει αυτή η στημένη φάση για τον Ολυμπιακό.

21:16

84′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

21:15

83′ Κόρνερ για την ΑΕΚ. Πάνω κάτω το ματς στα τελευταία λεπτά. Απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού.

21:14

82′ Τρομερή αντεπίθεση από τον Ολυμπιακό. Ο Αγκιμπού Καμαρά βρήκε στην κίνηση τον Μασούρα, το σουτ του οποίου πέρασε μόλις άουτ.

21:13

80′ Φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα για την ΑΕΚ κερδίζει ο Αραούχο.

21:11

79′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο με ένα απίθανο σουτ στην κίνηση, έπειτα από σέντρα του Ανσαριφάρντ νικάει τον Βατσλίκ, μειώνοντας σε 3-2 το σκορ στο ματς.

21:11

79′ Μπλοκάρει εύκολα ο Βατσλίκ.

21:10

Το πέναλτι που ζητάει η ΑΕΚ.

21:09

77′ Κεφαλιά του Ανσαριφάρντ, άουτ η μπάλα.

21:09

76′ Κίτρινη κάρτα στον Εμβιλά για μαρκάρισμα στον Αραούχο. Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι.

21:08

75′ Ο Ολυμπιακός εκμεταλλεύεται τα λάθη της Ένωσης και δείχνει να έχει «καθαρίσει» την υπόθεση νίκη.

21:04

74′ Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός Τσούμπερ και Μοχαμάντι, Σιμάνσκι. Μέσα Ανσαριφάρντ, Χατζισαφί και Γέβτιτς.

21:03

72′ Τεράστια ευκαιρία για 4ο γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί στρώνει στον Μαντί Καμαρά, το σουτ του οποίου καταλήγει στο δοκάρι της εστίας του Στάνκοβιτς.

21:02

Ο Ελ Αραμπί εκμεταλλεύεται το τρομερό λάθος του Μοχαμάντι, κάνοντας το 3-1 στο ματς. Ο Μαροκινός επιθετικός προσπέρασε τον Στάνκοβιτς και σε κενή εστία σημείωσε το 3ο γκολ του Ολυμπιακού και το 2ο προσωπικό του στο ματς.

21:02

70′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό.

21:01

Πάει στις πτέρυγες ο Αγκιμπού Καμαρά. Στον άξονα Μπουχαλάκης, Εμβιλά και Μαντί Καμαρά.

21:00

68′ Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπουχαλάκης περνάει εντός αγωνιστικού χώρου στη θέση του Ονιεκούρου.

20:58

66′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό στην αντεπίθεση. Μπλοκάρει εύκολα ο Στάνκοβιτς.

20:57

Έχει ανεβάσει την απόδοσή της η ΑΕΚ, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης.

20:57

64′ Πολύ μεγάλη επέμβαση για την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ έπιασε το σουτ, απέκρουσε με το πόδι ο Βατσλίκ.

20:56

Στο ματς του Ατρομήτου με τον ΠΑΟΚ, οι Περιστεριώτες κάνουν το 2-0 στο 68′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουλούρη.

20:55

Προσωρινή διακοπή στο ματς.

20:55

Αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα τραυματισμού ο Σωκράτης.

20:54

62′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ έστειλε την μπάλα άουτ από πολύ καλή θέση μέσα στη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού.

20:53

Συμπληρώθηκαν 60 λεπτά στο ματς. Ο Ολυμπιακός προηγείται πάντα με 2-1 της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

20:51

Ψηφιακή ανάλυση από τα τρία γκολ της αναμέτρησης.

20:50

58′ Σουτ του Εμβιλά, μακριά από την εστία του Στάνκοβιτς η μπάλα.

20:48

56′ Στον αγωνιστικό χώρο ο Μάνταλος από μαρκάρισμα του Λαλά. «Φωνάζει» ξανά για πέναλτι η ΑΕΚ. Συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι.

20:48

56′ Νέα στημένη μπάλα για την ΑΕΚ.

20:47

Ήλεγξε τη φάση ο διαιτητής για πιθανό χέρι του Σισέ. Συνεχίζεται κανονικά το ματς.

20:46

54′ Καλή επιθετική ενέργεια από τον Μισελέν, ο οποίος όμως υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

20:45

53′ Επιθετικό φάουλ στον Βράνιες. Τελειώνει αυτή η στημένη μπάλα για τον Ολυμπιακό.

20:44

52′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας έπιασε ωραίο σουτ, όμως ο Στάνκοβιτς έδιωξε με υπερπροσπάθεια σε κόρνερ.

20:44

51′ Ο Σωκράτης απομακρύνει την σέντρα του Μοχαμάντι και στη συνέχεια ο Μάνταλος στέλνει την μπάλα πολλά μέτρα πάνω από την εστία του Βατσλίκ.

20:42

50′ Μακρινό σουτ του Μοχαμάντι, δεν ανησυχεί ο Βατσλίκ.

20:41

49′ Οφσάιντ ο Ελ Αραμπί, τελειώνει η επιθετική προσπάθεια των φιλοξενούμενων.

20:38

Χωρίς αλλαγές στο 2ο μέρος ο Ολυμπιακός.

20:38

46′ Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο στο ντέρμπι.

20:37

46′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ στη θέση του Λιβάι Γκαρσία.

20:36

Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων.

20:35

Η ανάρτηση του Ολυμπιακού για το γκολ του Ελ Αραμπί.

20:30

Πολύ όμορφη κίνηση από την ΑΕΚ.

20:26

Η φάση για την οποία διαμαρτύρεται η ΑΕΚ για πέναλτι στο πέσιμο του Βράνιες πριν από το 2-1 του Ελ Αραμπί.

20:23

Με τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα ο Ολυμπιακός ξεφεύγει στο βαθμολογικό πίνακα.

Η Βαθμολογία αν λήξουν οι αγώνες με τα αποτελέσματα που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στο πρώτο ημίχρονο.

1.Ολυμπιακός 26

2.ΑΕΚ 20

3. ΠΑΟΚ 19

20:22

Στο άλλο ματς των 19:30 ο Ατρόμητος προηγείται με 1-0 του ΠΑΟΚ χάρη σε γκολ του Κουλούρη στο 45′.

20:21

Το τρομερό γκολ του Ελ Αραμπί.

20:20

Ο Ολυμπιακός βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 2-1 χάρη σε γκολ των Αγκιμπού Καμαρά στο 1′ και Ελ Αραμπί στο 34′. Ισοφάρισε προσωρινά στο 15′ ο Αραούχο για την ΑΕΚ.

20:20

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.

20:19

45+1′ Προλαβαίνει ο Καμαρά και διώχνει σε νέο κόρνερ την μπάλα για την ΑΕΚ. Μαζεύει εύκολα ο Βατσλίκ.

20:18

1 λεπτά ο έξτρα χρόνος του πρώτου ημιχρόνου.

20:17

Η απόκρουση του Στάνκοβιτς στο σουτ του Λαλά.

20:16

43′ Απομακρύνει ο Ελ Αραμπί.

20:15

43′ Σουτάρει ο Σιμάνσκι, η μπάλα κοντράρει. Νέο κόρνερ για την Ένωση.

20:15

42′ Κερδίζει νέο φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα η ΑΕΚ.

20:13

Οι πανηγυρισμοί του Ελ Αραμπί.

20:12

39′ Ο Σισέ παραχωρεί νέο κόρνερ για την ΑΕΚ. Μπλοκάρει την μπάλα ο Βατσλίκ.

20:10

Ο διαιτητής του αγώνα ήλεγξε τόσο αν ήταν εκτεθειμένος ο Ελ Αραμπί, όσο και αν υπήρχε παράβαση πέναλτι για την ΑΕΚ νωρίτερα στο πέσιμο του Βράνιες. Αποφασίζοντας πως το γκολ του Μαροκινού θα πρέπει να μετρήσει κανονικά.

20:09

Ο Ελ Αραμπί έπειτα από τρομερή ασίστ του Λαλά φέρνει ξανά μπροστά στο σκορ τον Ολυμπιακό.

20:09

Ελέγχθηκε η φάση, με το γκολ να μετράει κανονικά! 2-1 ο Ολυμπιακός.

20:08

34′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί περνάει τον Μισελέν, με τρομερή προσποίηση και νικάει τον Στάνκοβιτς για το 2-1 υπέρ των Πειραιωτών.

20:06

34′ Μπλοκάρει εύκολα την μπάλα ο Βατσλίκ. Υπήρξε ένα πέσιμο μέσα στη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού, αφήνει το ματς να συνεχιστεί κανονικά ο ρέφερι του ματς.

20:06

33′ Κερδίζει νέο φάουλ η ΑΕΚ. Ευκαιρία για νέα σέντρα στη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού.

20:05

32′ Άουτ η κεφαλιά του Σιμάνσκι. Λήγει η πολιορκία στην εστία των Πειραιωτών.

20:05

32′ Απομακρύνει ξανά σε κόρνερ ο Ονιεκούρου.

20:05

32′ Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους.

20:04

31′ Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ, απομακρύνει ο Ονιεκούρου.

20:03

31′ Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος εκτέλεσε το φάουλ, με τον Σισέ να πιάνει την κεφαλιά και να απομακρύνει την μπάλα σε κόρνερ.

20:03

30′ Κερδίζει φάουλ ο Τσούμπερ από τον Μ. Καμαρά. Γεμίζει η μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού.

20:00

28′ Κακή εκτέλεση από τον Τσούμπερ, δεν απειλείται ο Τσέχος πορτιέρο του Ολυμπιακού.

20:00

27′ Εξαιρετική ενέργεια του Μάνταλου και φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Ένωση.

19:59

26′ Κόβει τον Τσούμπερ μέσα στη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού ο Σισέ.

19:58

24′ Απομακρύνει ο Σιμάνσκι…

19:57

24′ Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

19:56

23′ Πολύ ωραίο σουτ του Λαλά, διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ ο Στάνκοβιτς.

19:56

23′ Φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα για τον Ολυμπιακό.

19:54

21′ Σέντρα του  Μοχαμάντι, άουτ.

19:53

Ο έξαλλος πανηγυρισμός του Αραούχο.

19:52

19:51

18′ Σουτ του Μαντί Καμαρά, πολύ άουτ η μπάλα.

19:51

Φυσικά, το ΟΑΚΑ σηκώθηκε στο πόδι στο γκολ του Αραούχο.

19:50

Μέτρησε κανονικά το γκολ. Με τον Αραούχο να βρίσκει και πάλι τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, για 4η φορά στην καριέρα του απέναντι στον Ολυμπιακό.

19:49

Ελέγχεται η φάση για πιθανό οφσάιντ.

19:48

Κάκιστη έξοδος από τον Βατσλίκ, με τον Αραούχο να το εκμεταλλεύεται έπειτα από σέντρα του Μάνταλου, φέρνοντας ξανά το ματς στην ισοπαλία.

19:48

15′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο με κεφαλιά κάνει το 1-1!

19:46

Το απίθανο γκολ του Αγκιμπού Καμαρά.

19:45

12′ Κεφαλιά Λιβάι Γκαρσία που δεν προβληματίζει τον Βατσλίκ

19:43

Δείτε φωτογραφίες με τους πανηγυρισμούς των παικτών του Ολυμπιακού.

19:41

Δόθηκε επιθετικό φάουλ του Λιβάι Γκαρσία στον Αγκιμπού Καμαρά και τελείωσε έτσι η φάση για την Ένωση.

19:39

8′ Κόρνερ για την ΑΕΚ, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού

19:38

5′ Σκληρό μαρκάρισμα του Μ. Καμαρά στον Αραούχο στον χώρο του κέντρου.

19:38

5′ Προσπαθεί να γίνει απειλητικός ο Αραούχο, τον κόβουν όμως οι αμυντικοί του Ολυμπιακού.

19:37

Ξεκίνησε και πάλι το ματς. Όλα καλά με τον Εμβιλά.

19:37

4′ Διακοπή στο ματς. Στον αγωνιστικό χώρο ο Εμβιλά.

19:35

1′ Απίθανο ξεκίνημα στο ντέρμπι. Με τον Αφρικανό μεσοεπιθετικό να εκμεταλλεύεται την απόκρουση των αμυντικών της ΑΕΚ και να «γράφει» το 1-0 υπέρ του Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ.

19:35

1′ Τρομερό ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Αγκιμπού Καμαρά έπιασε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής στέλνοντας την μπάλα στο… γάμα του Στάνκοβιτς.

19:34

1′ Σέντρα του Μασούρα, διώχνει σε κόρνερ ο Βράνιες.

19:32

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση. Στην ΑΕΚ η πρώτη κατοχή της μπάλας.

19:31

Όρκος νίκης από τους παικτές των δύο ομάδων.

19:30

Τρομερή ατμόσφαιρα στο ΟΑΚΑ, το οποίο έχει γεμίσει, σύμφωνα πάντα με το πρωτόκολλο για τον κορονοϊό.

19:29

Στον αγωνιστικό χώρο οι  παίκτες των δύο ομάδων.

19:25

Οι δηλώσεις του Τσούμπερ για το μεγάλο ντέρμπι.