overfm.gr | Super League 1 | ΑΕΚ – Απόλλων Σμύρνης 2-0: Νίκη με ντεμπούτο Χατζισαφί και Μισελέν

Η ΑΕΚ στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν, έδωσε φιλικό αγώνα κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, τον οποίο μάλιστα και κέρδισε με 2-0.

Στο συγκεκριμένο αγώνα, έκαναν και ανεπίσημο ντεμπούτο με την «κιτρινόμαυρη» φανέλα οι Χατζισαφί και Μισελέν, με τον Ιρανό να ξεκινά βασικός στην ενδεκάδα, ενώ ο Γάλλος μπήκε ως αλλαγή.

Η ΑΕΚ μπήκε καλύτερα στο ματς και κατάφερε πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 10λεπτο (στο 8′) να ανοίξει το σκορ με τον Καρίμ Ανσαριφάρντ. Με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους η Ένωση διπλασίασε τα τέρματα της στο 60ο λεπτό με τον Λιβάι Γκαρσία.

ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Σβάρνας (61’ Μισελέν), Βράνιες (81’ Λάτσι), Τζαβέλλας (81’ Μήτογλου), Χατζισαφί (81’ Παρράς), Λε Ταλέκ (81’ Σαμπανάτζοβιτς), Σιμάνσκι, Γκαρσία (81’ Ραντόνια), Αλμπάνης (46’ Σάκχοφ), Τάνκοβιτς (81’ Ρουκουνάκης), Ανσαριφάρντ (81’ Κοσίδης).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Βέρχουλστ, Μπαξεβανίδης, Τουτουαρίμα, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Φατιόν, Κάστρο, Κραγιόπουλος, Τσιλούλης, Παμλίδης, Ντάουντα. Έπαιξαν και οι Ιωαννίδης, Ντεντάκης, Βιτλής, Ράιλι, Ματέι.