overfm.gr | Super League 2 | ΑΕ Καραϊσκάκης – Παναχαϊκή 3-3: Εκπληκτικό ματς, χιτσκοκικό φινάλε

ΑΕ Καραϊσκάκης – Παναχαϊκή 3-3: Οι Αρτινοί κρατούσαν το τρίποντο παραμονής, αλλά λογάριαζαν χωρίς τον Μπάτροβιτς που «μίλησε» στο 90’+2.

Μια αναμέτρηση με εντυπωσιακή εξέλιξη και γκραν γκινιόλ φινάλε έγινε το μεσημέρι της Τρίτης στην Άρτα. Στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων, η ΑΕ Καραϊσκάκης και η Παναχαϊκή προσέφεραν «πλούσιο» θέαμα. Σε μια αναμέτρηση πώς ως το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων είχε νικητή, αλλά όλοι λογάριαζαν χωρίς τον Μπάτροβιτς.

Το δικό του γκολ ήταν αυτό που διαμόρφωσε το τελικό 3-3. Ένα τέρμα που στέρησε από τους Αρτινούς τη δυνατότητα να πάρουν ένα τρίποντο παραμονής και να… πατήσουν καλύτερα στη βαθμολογία της Super League 2. Αλλά στο ποδόσφαιρο όλα τελειώνουν μόνο όταν ακουστεί το τριπλό σφύριγμα του διαιτητή!

Η ΑΕ Καραϊσκάκης έκανε σούπερ ξεκίνημα στον αγώνα. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Λόβριτς βρέθηκε σε θέση βολή, αφύλακτος μέσα στην περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Κολοβούρη. Η Παναχαϊκή, πάντως, ισοφάρισε στο τέλος του πρώτου 45λεπτου με το σουτ του Κουσκουνά (1-1). Στο 65′ προηγήθηκε 2-1 με τον Λαρέα μετά την ασταθή επέμβαση του Μπουργάνη. Η συνέχεια ήταν άκρως συναρπαστική.

Στο 72′ ο Μαύρου μέσα από την περιοχή έπιασε το σουτ και έκανε το 2-2, για να έρθει στο 87′ ο Ρούνεϊ να βρει δίχτυα με σουτ μέσα από την περιοχή, οδηγώντας την ΑΕ Καραϊσκάκης στην ανατροπή, το προβάδισμα και σε ένα τρίποντο παραμονής. Αλλά ο Μπάτροβιτς στο 90’+2 με κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 3-3.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Γ. Μάγγος): Μπουργάνης, Θεολόγου, Χατζηδίμπας, Ρεμπανγκούκα, Δούμτσιος (90’+1 Νταλακούρας), Ναζίμ, Τάμπας, Μπρέμπος (70′ Μπεκατώρος), Ρούνεϊ, Λόβριτς (55′ Μαύρου), Λουίς Φελίπε (70′ Κορέλας).

Παναχαϊκή (Χρ. Καραπίτσος): Κολοβούρης, Μαρκοπουλιώτης, Πάνος, Λαρέα, Μουστακόπουλος (88′ Αραβίδης), Κόκας (15′ Μπρους), Γιούσης (79′ Τσερούτι), Ανάκογλου (79′ Αργυρόπουλος), Μπάτροβιτς, Κουσκουνάς, Μασούρας.

Πηγή φωτογραφίας: artagoal