overfm.gr | Super League 2 | ΑΕ Καραϊσκάκης – Κηφισιά 0-2: Ασταμάτητη

ΑΕ Καραϊσκάκης – Κηφισιά 0-2: Ασταμάτητη. Οι νεοφώτιστοι πέτυχαν το «2 στα 2», βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο.

Δεύτερο ματς για την ομάδα της Κηφισιάς στη φετινή Super League 2, δεύτερη νίκη. Η ομάδα του βορείων προαστίων έφυγε με τους τρεις βαθμούς και από την Άρτα. ΑΕ Καραϊσκάκης – Κηφισιά 0-2:  Ασταμάτητη.

ΑΕ Καραϊσκάκης – Κηφισιά: Η δουλειά έγινε στο πρώτο ημίχρονο

Η ομάδα των βορείων προαστίων είχε από την αρχή τον έλεγχο του παιχνιδιού. Το σκορ άνοιξε (0-1) με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Ντοριβάλ στο 23′. Η αποβολή του Γλυνού (32′) έκανε τα πράγματα πιο εύκολα για τους φιλοξενούμενους. Το δεύτερο γκολ (0-2) της Κηφισιάς σημείωσε ο Καραγκούνης, λίγο πριν τη συμπλήρωση του τεσσαρακοστού λεπτού (39′).

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Κηφισιά ουσιαστικά έκανε διαχείριση του σκορ. Η ομάδα της Άρτας, αν και με παίκτη λιγότερο, προσπάθησε να μπει πάλι στο παιχνίδι, χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν και σε τρίτο γκολ στο 87′, αλλά το σουτ του Αγγελόπουλου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Έτσι, η Κηφισιά έφυγε με τους τρεις βαθμούς από το γήπεδο των Αγίων Αναργύρων και βρίσκεται, για την ώρα, μόνη πρώτη στη βαθμολογία του Νοτίου ομίλου της Super League 2. ΑΕ Καραϊσκάκης – Κηφισιά 0-2:  Ασταμάτητη.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Ντρ. Τζουγκάνοβιτς): Χουάντερσον, Τάμπας, Μπεκατώρος, Κλιγγόπουλος, Γλυνός, Βαφειάδης, Ναζίμ (70′ Γαλεάδης), Δερμιτζάκης, Σταματής (70′ Φετεινίδης), Ρούνεϊ, Ντοναλντόνι (35′ Ρουμπανγκούκα).

Κηφισιά (Ν. Κούστας): Μιχελής, Πριόνας, Σωτηράκος, Αρτυματάς, Γκότοβος (81′ Μκρτσιάν), Οικονομίδης, Ντοριβάλ, Καλλέργης, Παπασάββας (73′ Αγγελόπουλος), Τετέι (81′ Τζέλης) Καραγκούνης (59′ Κρητικός).