overfm.gr | Premier League | Αδιόρθωτη η Τσέλσι, καλπάζει η Φούλαμ

Από ήττα σε ήττα η Τσέλσι η οποία ηττήθηκε με 2-1 στο «Σεντ Μέρις» , ενώ η Φούλαμ ανέβηκε στην έκτη θέση μετά την νίκη επί της Μπράιτον με 2-1 στο «Κρέβεν Κότατζ».

Χάνει έδαφος από νωρίς η Τσέλσι η οποία υπέστη ακόμη μια ήττα αυτή την φορά από την Σαουθάμπτον με 2-1 στο «Σεντ Μέρις» και έπεσε και άλλο στην βαθμολογία. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Στέρλινγκ να χάνει δυο καλές ευκαιρίες αλλά η τρίτη αποδείχθηκε και η φαρμακερή καθώς με κοντινό πλασέ στο 23′ έκανε το 0-1.

Πέντε λεπτά αργότερα οι «Άγιοι» ισοφάρισαν με τον Λάβια , ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Πέρο από αριστερά έστρωσε στον Άρμστρονγκ και από το ύψος του πέναλτι έκανε το 2-1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο «Κρέβεν Κότατζ» η Φούλαμ επικράτησε με 2-1 της Μπράιτον και ανέβηκε στην έκτη θέση. Ο Μίτροβιτς στο 48′ άνοιξε το σκορ για τους νεοφώτιστους με τον Ντανκ στο 55′ να κανει το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του ΜακΆλιστερ τέσσερα λεπτά αργότερα.

Στο άλλο παιχνίδι Κρύσταλ Πάλας και Μπρέντφορντ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 με τους γηπεδούχους να ανοιγουν το σκορ στο 59′ με τον Γιανέλ και στο 88′ ο Ουίσα με κεφαλιά ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.