overfm.gr | Premier League | Αδιόρθωτη η Νιουκάστλ

Ούτε στο «Βιτάλιτι» κατάφερε να κερδίσει η Νιουκάστλ η οποία αναδείχηκε ισόπαλη με 1-1 με την Μπόρνμουθ.

Συνεχίζει τα αρνητικά αποτελέσματα η Νιουκάστλ η οποία δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε την Μπόρνμουθ μένοντας στο 1-1 στο «Βιτάλιτι». Με αυτήν την ισοπαλία οι φιλοξενολυμενοι βρίσκονται τέταρτοι ενω οι γηπεδουχοι προτελευταίοι.

Στο 13’ ο Πόουπ έσωσε εντυπωσιακά μετά από κεφαλιά του Σολάνκε ενώ με την συμπλήρωση μισής ώρας οι νεοφώτιστοι άνοιξαν το σκορ όταν έπειτα από κόρνερ ο Ουτάρα έκανε την κεφαλια πάσα για τον Σολάνκε και με προβολή έκανε το 1-0. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου οι «ανθρακωρύχοι» έφτασαν στην ισοφάριση όταν ο Σεν Μαξιμέν έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Λόνγκσταφ κινήθηκε στον άξονα και πλάσαρε, ο Νέτο έδιωξε και ο Αλμιρόν πήρε το ριμπάουντ και ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 70ο λεπτό ο Πόουπ είπε όχι σε σουτ του Ταβερνιέ ενώ στο 71’ ο Νέτο είπε όχι σε κοντινή προσπάθεια το Λόνγκσταφ ενώ στο 91′ ο Σολάνκε έκανε το σουτ και ο Τρίπερ έσωσε στην γραμμή.

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ: Νέτο, Σμιθ (79’ Σεμένια), Ζεμούρα, Στίβενς, Σενέσι (52’ Μέπαμ), Ουαταρά (79’ Φρέντερικς), Λέρμα, Μπίλινγκ, Άντονι (63’ Ταβερνιέ), Τραορέ, Σολάνκε

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Πόουπ, Τρίπιερ, Σερ, Μπότμαν, Μπερν, Γουίλοκ (36’ Γκόρντον), Λόνγκσταφ, Αλμιρόν (81’ Μέρφι), Σεν Μαξιμέν (84’ Άντερσον), Ζοέλιντον, Ισάκ