overfm.gr | A1 Γυναικών | Ζίμπαρτς – «Να βρούμε τον καλό μας εαυτό και να αντιδράσουμε εκτός έδρας»

Ο προπονητής του Ολυμπιακού, Μάρτιν Ζίμπαρτς, με τη λήξη του αγώνα με τον Παναθηναϊκό εξέφρασε τα παράπονα του για την άμυνα της ομάδας του.

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό στο ΣΕΦ με 76-81. Ο Μάρτιν Ζίμπαρτς δεν έμεινε καθόλου ευχαριστημένος από την άμυνα των παικτριών του. Ο Λετονός τεχνικός είδε την ομάδα του να δέχεται πολλά εύκολα καλάθια και να αντιδρά ουσιαστικά και σωστά μόνο στο τελευταίο 5λεπτο του αγώνα.

Στις δηλώσεις του, ο Μάρτιν Ζίμπαρτς στάθηκε στο γεγονός ότι η ομάδα του πρέπει να αντιδράσει εκτός έδρας, δείχνοντας και πάλι τον καλό της εαυτό.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Μάρτιν Ζίμπαρτς:

«Είχαμε ένα κακό πρώτο ημίχρονο, δεν ξεκινήσαμε καθόλου καλά, είχαμε να παίξουμε τόσες μέρες και δεν τα καταφέραμε. Ο αντίπαλος έπαιξε όπως περιμέναμε. Έπαιξε με ζώνη στην άμυνα. Ήμασταν προετοιμασμένοι για αυτό, αλλά δεν είχαμε καλή άμυνα εμείς και δεχθήκαμε κάποια εύκολα καλάθια.

Το ματς αυτό θα μας γίνει ένα καλό μάθημα. Πρέπει να μάθουμε από τα λάθη μας και να πάμε στην έδρα του αντιπάλου και να αντιδράσουμε. Πρέπει να μείνουμε συγκεντρωμένοι και να δείξουμε τον πραγματικό μας εαυτό».

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook, στο Twitter, στο Instagram, στο Youtube, στο TikTok.