overfm.gr | Super League 1 | Βόλος: Φιλική ήττα από την Ντέινζε

Την ήττα στο φιλικό αγώνα με την Ντέινζε γνώρισε η ομάδα του Βόλου, με το δείγμα που έδειξε η ομάδα να είναι ότι χρειάζεται ακόμα δουλειά για να φτάσει τα επίπεδα που θέλει. Από ένα χαμένο πέναλτι οι δύο ομάδες.

Ο Βόλος γνώρισε την ήττα από την Βελγική Ντέινζε με 1-0, με τους παίκτες του Γκιγέρμο Αμπασκάλ να έχουν δρόμο μπροστά τους για να φτάσουν στα επίπεδα που θέλουν.

Οι Βέλγοι ήταν αυτοί που είχαν την πρώτη ευκαιρία στον αγώνα, από το σημείο του πέναλτι στο 17′, με τον Κλέιμεν να πέφτει στη σωστή γωνία αποκρούοντας την εκτέλεση του Μέρτενς.

Στο 36ο λεπτό ο Βόλος έχασε τεράστια ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ, όμως ο Μπαρτόλο από πλεονεκτική θέση αστόχησε και λίγα λεπτά αργότερα δέχτηκε το γκολ,  με τον Στάιλενς να «γράφει» το 1-0 υπέρ της Ντέινζε στο 41′.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία για τον Βόλο χάθηκε στο 84ο λεπτό, όταν ο διαιτητής της αναμέτρησης υπέδειξε το σημείο του πέναλτι, με τον Μπαριέντος να μην μπορεί να νικήσει τον Ντούντο που απέκρουσε με το πόδι.

Η σύνθεση του Βόλου: Κλέιμαν, Πουρίτα, Γκιουλέν, Ρομέρο, Φερράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Φερνάντες, Νίνης, Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Παπαδόπουλος, Ροσέρο, Λογαράς, Βοικτόφσκι, Κούζντρα, Τριανταφύλλου, Ακριβόπουλος

Η σύνθεση της Ντέινζε: Ντούτο, Γιάνσες, Ντελούζ, Πραιτσινένκο, Μπλόντελε, Μπιζιμανά, Λεκοντέ, Σαλούκ, Ντανσοκό, Στάιλενς, Μέρτενς