overfm.gr | Volley League | Volley League Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 3-0: Άνετη επικράτηση για τους πρωταθλητές

Οι «ερυθρόλευκοι» πανηγύρισαν το τρίποντο κόντρα στον αδιάφορο Δικέφαλο

Σε ένα παιχνίδι όπου μοναδικό κίνητρο ήταν το γόητρο, ο Ολυμπιακός νίκησε εύκολα τον ΠΑΟΚ με 3-0, στην τελευταία αγωνιστική της Volley League.

Στο πρώτο σετ ο Ολυμπιακός μπήκε καλύτερα, με αποτέλεσμα να ξεφύγει από νωρίς με 4-1 και 7-3. Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε και μείωσε σε 9-8, αλλά από εκεί και έπειτα οι «ερυθρόλευκοι» πάτησαν ξανά γκάζι και πήγαν στο 15-10, κάνοντας το 1-0 εύκολα με 25-17.

Το δεύτερο σετ ήταν ακόμη πιο άνετο για τους γηπεδούχους, παίρνοντας από νωρίς κεφάλι στο σκορ με 7-2 και 13-5, κάνοντας το 2-0 με 25-12, καθώς ο Δικέφαλος δεν πάλεψε καν να ρίξει κάπως την διαφορά και να μπει ξανά μέσα στο σετ.

Στο τρίτο σετ και παρά το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ μπήκε καλύτερα και πήρε το προβάδισμα με 0-2 και 5-6, η ομάδα του Δημήτρη Καζάζη μάζεψε την υποδοχή της και με πολύ καλά σερβίς τα οποία δυσκόλευψαν τους «ασπρόμαυρους», μπήκε μπροστά με 10-6. Το σετ συνεχίστηκε κατά τον ίδιο τρόπο, με τον Ολυμπιακό να κάνει το 3-0 με 25-11 και να παίρνει άνετα τη νίκη.

Τα σετ: 25-17, 25-12, 25-11