overfm.gr | Euroleague | Βεζένκοφ: «Μας πονάει αυτή η ήττα»

Ο Βεζένκοφ δήλωσε οτι ο Ολυμπιακός παραδόθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και γι αυτό ηττήθηκαν απο την Βιλερμπάν

Οι «ερυθρόλευκοι» του Γιώργου Μπαρτζώκα φάνηκε να ελέγχουν το ματς στη Γαλλία, όμως το άσχημο δεύτερο ημίχρονο τους παρέσυρε και τους οδήγησε στην ήττα από τη Βιλερμπάν. Ο άσος του Ολυμπιακού, Σάσα Βεζένκοφ σε δηλώσεις του, αναφέρθηκε στη συγκέντρωση που χάσανε στο β’ μέρος.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Σάσα Βεζένκοφ:

«Ξέραμε ότι είναι μια δύσκολη έδρα. Κάναμε ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο και ίσως αυτό μας παρέσυρε. Πιστέψαμε και στη συνέχεια πως όλα θα είναι καλά όπως στην αρχή.

Η Βιλερμπάν είναι μια πολύ αθλητική ομάδα. Χάσαμε το μυαλό μας σε άμυνα και επίθεση και χάσαμε το παιχνίδι. Έπρεπε να παραμείνουμε σοβαροί και συγκεντρωμένοι. Όταν πάει στο σουτ το παιχνίδι είναι 50-50. Να δούμε τι κάναμε λάθος, μας πονάει αυτή η ήττα. Θα δούμε τη συνέχεια που είναι πολύ δύσκολη».