overfm.gr | Basket League | Βεζένκοφ: «Για 2,5 χρόνια δεν διεκδικούσαμε τίτλο και σεβαστήκαμε την απόφαση»

Ο Σάσα Βεζένκοφ μίλησε για την αλλαγή της εικόνα στο Β’ Ημίχρονο με αποτέλεσμα να αλλάξει το σκορ.

Αναλυτικά όσα είπε στην ΕΡΤ ο φόργουορντ του Ολυμπιακού:

«Στη δεύτερη περίοδο δεν ανταποκριθήκαμε. Ξέραμε ότι θα είναι παθιασμένος ο Παναθηναϊκός, τον αφήσαμε να μας βάλει 46 πόντους. Εκμεταλλευτήκαμε στη συνέχεια τα τρία τρίποντα, πήραμε πράγματα από την άμυνά μας και βρήκαμε καλύτερη κυκλοφορία στην επίθεση.

Είναι μόνο το 2-0 , θέλουμε μία νίκη, ξέρουμε ότι είναι μακριά αλλά με γεμάτο γήπεδο θέλουμε τη νίκη για το πρωτάθλημα.

Μετά από 10 μήνες όλες οι ομάδες δεν είναι διαφορετικές. Πρέπει να μείνουμε ενωμένοι και να πάρουμε ακόμα ένα ματς. Η δίψα υπάρχει από την αρχή, δεν διεκδικούσαμε για 2,5 χρόνια κάποιον τίτλο, σεβαστήκαμε μια απόφαση που πάρθηκε, όμως επιστρέψαμε και πάμε να πάρουμε ακόμα ένα παιχνίδι για τον τίτλο».