overfm.gr | Super League 2 | Βέροια-Τρίκαλα 1-0: Παραμένει στη κορυφή η «Βασίλισσα»

Η ομάδα της Ημαθίας κέρδισε τα Τρίκαλα 1-0 με γκολ του Μούργου και συνεχίζει να είναι πρώτη στη βαθμολογία του βόρειου ομίλου της Superleague 2.

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του Βορείου Ομίλου παρέμεινε η Βέροια. Παραμένει στη κορυφή η «Βασίλισσα»

Η ομάδα της Ημαθίας επικράτησε με 1-0 των Τρικάλων και έφτασε έτσι τους 13 βαθμούς, παραμένοντας 3 μπροστά από την Ξάνθη που επίσης νίκησε.

Η Βέροια ήταν καλύτερη στο παιχνίδι, είχε τη πρωτοβουλία και της φάσης να σκοράρει αλλά δε τα κατάφερε. Στο 7’ ο Πασάς σούταρε αλλά
η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι του Σνεντουριόν.

Παραμένει στη κορυφή η «Βασίλισσα»

Ο τερματοφύλακας των Τρικάλων απέκρουσε τη κεφαλιά του Γιακουμάκη στο 25’. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Πασάς δεν κατάφερε να βρει στόχο με προβολή. Η ομάδα των Τρικάλων δεν είχαν κάποια αξιόλογη ευκαιρία, προσπαθώντας να θωρακίσουν τα μετόπισθεν.

Στο 63’ η κεφαλιά του Γαβριηλίδη από καλή θέση πέρασε πάνω από τα δοκάρια. Το σκορ άνοιξε τρία λεπτά αργότερα ο Μούργος με δυνατό σουτ λίγο έξω από την περιοχή(1-0).

Οι φιλοξενούμενοι παραλίγο να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας, αλλά το σουτ του Παρέδες στο 90’ κοντραρε και κατέληξε κόρνερ, λίγο δίπλα από το δοκάρι του Βελλίδη.

ΣΚΟΡΕΡ: 65′ Μούργος

Βέροια (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Παπαχρήστος, Σκόνδρας, Μαραγκός, Οικονόμου, Μούργος, Γαβριηλίδης, Γιακουμάκης, Πόζογλου (76′ Ράμος), Πασάς.

Τρίκαλα (Αμπέντε): Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Ντιαλόσι, Παρέδες, Ριζογιάννης, Ραούλ, Χειρίτραντας, Ελευθεριάδης, Νίζιτς (40′ Κουσκουνάς), Ευθυμίου (46′ Νιάρος), Πέλκας (61′ Μπαξεβάνος).