overfm.gr | Super League 1 | Βέλιτς: «Βάλαμε δυο γκολ αλλά οξύμωρο πως χάσαμε»

Ο Γιάσμινκο Βέλιτς μίλησε για τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα λέγοντας ότι είναι οξύμωρο πως ο Λεβαδειακός σκόραρε δυο γκολ αλλά δεν πήρε κάτι.

Ο Λεβαδειακός πραγματοποίησε μεγάλη εμφάνιση στην Τούμπα αλλά ηττήθηκε με 3-2 από τον ΠΑΟΚ. Ο Γιάσμινκο Βέλιτς χαρακτήρισε οξύμωρο το γεγονός ότι η ομάδα του σκόραρε δυο φορές μέσα στην Θεσσαλονίκη αλλά δεν κατάφερε από εκεί να φύγει με θετικό αποτέλεσμα.

«Οξύμωρο το γεγονός πως πετύχαμε δύο γκολ και δεν πήραμε τίποτα. Ήταν ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι. Διεκδικήσαμε το παιχνίδι, κάτι που το θέλαμε. Βάλαμε δύο γκολ στην Τούμπα, αλλά δεν αποφύγαμε εύκολα λάθη που κάναμε και δεχτήκαμε τα γκολ του ΠΑΟΚ. Έγινε η προσπάθεια, ωραίο ματς, κόντρα σε έναν μεγάλο αντίπαλο. Πρέπει να αποδεχτούμε το αποτέλεσμα και να κοιτάξουμε το επόμενο παιχνίδι. Δύναμη για εμάς είναι η εμφάνισή μας. Ήταν αξιοπρεπής. Φάγαμε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να κινδυνεύσουμε. Ήμασταν καλοί στην κυκλοφορία της μπάλας, μας έλειψε η καλή τελική ενέργεια. Δεχτήκαμε γκολ που μας στοίχισε στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου. Είχαμε δύο περιπτώσεις να βρούμε κι άλλο γκολ, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο».