overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Βέλγιο – Γαλλία – Το 1-0 με Καράσκο, 2-0 με Λουκάκου οι Βέλγοι

Ο Καράσκο έκανε το 1-0 για το Βέλγιο στο ματς κόντρα στη Γαλλία για τα ημιτελικά του UEFA Nations League. Ο Λουκάκου με απίθανο γκολ το 2-0.

Το Βέλγιο δε βρήκε γκολ μέχρι το 37ο λεπτό. Τότε, ο Γιανίκ Καράσκο με ωραία ενέργεια άνοιξε το σκορ για την ομάδα του κόντρα στη Γαλλία στο 37ο λεπτό. Ο ποδοσφαιριστής της Ατλέτικο Μαδρίτης πήρε την μπάλα από τον Ντε Μπρόινε και με ένα συρτό σουτ στη δεξιά γωνία του Γιορίς, έκανε το 1-0 για το Βέλγιο.

Το 2-0 για τους Βέλγους έγινε 3 λεπτά αργότερα. Στο 40ο λεπτό ο Ρομέλου Λουκάκου πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ. Ο φορ της Τσέλσι υποδέχτηκε με μια προσποίηση εξαιρετικά την μπάλα. Και με έναν «κεραυνό» με το δεξί του πόδι, στην κλειστή γωνία του Γιορίς έκανε το 2-0.