overfm.gr | Super League 2 | Τσέλσι – Γουέστ Μπρόμ 2-5: Πάρτι των φιλοξενούμενων στο γήπεδο της Τσέλσι

Τσέλσι – Γουέστ Μπρόμ: «Κηδεία» της Γουέστ Μπρόμ στο Λονδίνο.

Ένα αποτέλεσμα, και συγκεκριμένα ένα σκορ που δεν περίμενε κανείς διαδραματίστηκε στο Λονδίνο και συγκεκριμένα στο «Stamford Bridge». Η Γουέστ Μπρόμ εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως η Τσέλσι έπαιζε με παίκτη λιγότερο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, με αποτέλεσμα να πάρει μια εμφατική νίκη με σκορ 5-2 στην έδρα των «μπλε».

Παρά το γεγονός πως οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Πούλισικ στο 27ο λεπτό, Ο Τιάγκο Σίλβα δυο λεπτά αργότερα αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα για ένα πολύ σκληρό μαρκάρισμα επάνω στον Γιοκοσλού, κάτι που είχε σαν αποτέλεσμα ο έμπειρος κεντρικός αμυντικός να «κρεμάσει» την ομάδα του.

Μάλιστα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους η Μπρόμ κατάφερε όχι μόνο να ισοφαρίσει το σκορ, αλλά να κάνει το 2-1! Συγκεκριμένα σε λίγα μόλις λεπτά ο Περέιρα με δυο προσωπικά γκολ έφερε τούμπα το ματς, στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με το προβάδισμα υπέρ της. Μάλιστα η φιλοξενούμενη ομάδα δεν έμεινε μόνο εκεί, καθώς πρώτα στο 63 με τον Ρόμπινσον και στην συνέχεια στο 68 με τον Ντιανέ, εκτόξευσε τον δείκτη του σκορ στο 4-1!

Η Τσέλσι αποσβολωμένη από την διακύμανση του παιχνιδιού, το οποίο εξελίχθηκε σε εφιάλτη για εκείνη, κατάφερε μονάχα να μειώσει σε 4-2 με τον Μάουντ, ωστόσο η Γουέστ Μπρόμ με γκολ του Ρόμπινσον στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, διαμόρφωσε το εκκωφαντικό 5-2 με αποτέλεσμα να παίρνει μια νίκη που θα μνημονεύεται για χρόνια.