overfm.gr | Euro 2021 | Τουρκία – Ουαλία: Ένταση και τέσσερις κάρτες λίγο πριν το φινάλε [vid]

Ένταση δημιουργήθηκε ανάμεσα στους παίκτες της Τουρκίας και της Ουαλίας στο 92ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να βγάζει τέσσερις κίτρινες κάρτες.

Ροντέο παραλίγο να γίνει το ματς της Τουρκίας με την Ουαλία όπου οι Ουαλοί επικράτησαν με 2-0. Συγκεκριμένα, καθώς τοι παιχνίδι έμπαινε στις καθυστερήσεις του, δημιουργήθηκε σύρραξη ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων, μετά από φάουλ του Μπουράκ Γιλμάζ στην αντίπαλη περιοχή και χτύπημα του στον αντίπαλο του.

Ο Τούρκος επιθετικός πήγε κοντά στον αντίπαλο του και του έριξε ένα χαστούκι. Κάπου εκεί έπεσαν πάνω του οι Ουαλοί και έγινε σύρραξη, στην οποία ο Ντέιβις έσπρωξε τον Γιλμάζ και τον πέταξε κάτω στο χορτάρι. Ευτυχώς στην συνέχεια ηρέμισαν τα πνεύματα, με τον διαιτητή να μοιράζει τέσσερις κάρτες.