overfm.gr | ΣΤΟΙΧΗΜΑ | Τελευταία ευκαιρία για όλους σε αποδόσεις 2,05 & 2,25

Τελευταία αγωνιστική και για τον 4ο όμιλο του Euro 2020. Οι αναμετρήσεις έχουν κοινή ώρα έναρξης για ευνόητους λόγους…

Περισσότερες αναλύσεις, εργαλεία και στοιχηματικές επιλογές του Νίκου Κοκκίνη και των συνεργατών του θα βρείτε στο Bethoop.gr
22:00 Τσεχία-Αγγλία (Μετάδοση ΑΝΤ1)

Η Τσεχία εντυπωσιάζει στο φετινό Euro. Είναι στην 1η θέση του ομίλου, ισοβαθμεί με την Αγγλία αλλά έχει καλύτερο συντελεστή τερμάτων. Την προηγούμενη αγωνιστική αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Κροατία σε ένα ματς που η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο. Οι Τσέχοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και ευτύχισαν να προηγηθούν στο 43ο λεπτό με σκόρερ τον φοβερό φέτος Σικ ο οποίος είναι και πρώτος σκόρερ της διοργάνωσης. Στο δεύτερο μέρος δέχθηκαν την ισοφάριση με το ξεκίνημα καθώς στο 50ο λεπτό. Ο Πέρισιτς με ωραία ατομική προσπάθεια διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Η Αγγλία τα βρήκε σκούρα κόντρα στην Σκωτία στο Βρετανικό ντέρμπι. Αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 και τώρα είναι αναγκασμένη να κερδίσει την Τσεχία ώστε να μην χάσει το Γουέμπλει. Ξεκίνησε δυνατά το ματς με κατοχή και μια-δύο καλές ευκαιρίες. Αποκορύφωμα είναι το δοκάρι του Στόουνς στο 3ο λεπτό. Στην συνέχεια η Σκωτία έκλεισε τους χώρους περιορίζοντας τους Άγγλους.

Κινδύνευσαν κιόλας να χάσουν το ματς αλλά για καλή της τύχη είχε τον τερματοφύλακα της Πίκφορντ σε τρομερή ημέρα.

Εκτίμηση: Η Τσεχία μπορεί να βάλει δύσκολα στην Αγγλία. Η εικόνα της πείθει και πιστεύω πως μπορεί να πάρει αποτέλεσμα απο την Αγγλία. Μια Αγγλία που στα δύο της παιχνίδια είναι νοχελική, χωρίς ενέργεια και φαντασία. Επιλογή αποτελεί το αμφίσκορο σε απόδοση 2,05

22:00 Κροατία – Σκωτία (Μετάδοση Μακεδονία TV)

Η Κροατία στο προηγούμενο παιχνίδι της αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Τσεχία. Ξεκίνησε το παιχνίδι νωθρά με τους Τσέχους να έχουν της πρωτοβουλία των κινήσεων και να παίρνουν κεφάλι στο σκορ στο 43ο λεπτό έπειτα από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σικ. Στην επανάληψη μπήκε δυνατά και ευτύχισε να ισοφαρίσει με τον Πέρισιτς έπειτα απο ωραία ατομική προσπάθεια.

Σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό καθώς στην συνέχεια οι δύο ομάδες αναλώθηκαν σε πολλές μονομαχίες στο κέντρο.

Η Σκωτία τα πήγε εξαιρετικά στο Βρετανικό ντέρμπι απέναντι στην ισχυρή Αγγλία παίρνοντας έτσι τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας (0-0) που την κρατά ζωντανή στην υπόθεση πρόκριση.

Έπαιξε απόλυτα συγκεντρωμένα με πλάνο στο παιχνίδι της. Κράτησε μακριά από την εστία της τον Κειν αναγκάζοντας τον να κατεβαίνει χαμηλά για να παίρνει μπάλα. Έβγαλε πολλά τρεξίματα και πολύ πάθος καθώς το παιχνίδι ήταν γεμάτο με δυνατές μονομαχίες.

Εκτίμηση: Θα γίνει ένα παιχνίδι με πολύ πάθος και δύναμη καθώς και οι δύο ομάδες παίζουν μόνο για την νίκη. Σαφώς ποιοτικότερο ρόστερ έχουν οι Κροάτες οι οποίοι όμως δεν πείθουν στο φετινό Euro. Η εικόνα των Σκωτσέζων με την Αγγλία ήταν εξαιρετική. Θα μπορούσε κάλλιστα να κάνει την ζημιά και να πάρει την νίκη αν δεν είχε η Αγγλία τον Πίκφορντ σε τρομερή κατάσταση.