overfm.gr | Super League 2 | Super League 2: Τρομερός Ιωνικός σε ματς θρίλερ, στραβοπάτημα για Διαγόρα με θύτη τον Αθανασιάδη [vid]

Για την Super League 2, ο Ιωνικός μετά από ματς-θρίλερ απέδρασε με ανατροπή από τα Τρίκαλα, κερδίζοντας 3-2.

Για την Super League 2, ο Ιωνικός μετά από ματς-θρίλερ απέδρασε με ανατροπή από τα Τρίκαλα, κερδίζοντας 3-2, ο Διαγόρας στραβοπάτησε, καθώς με γκολ του Αθανασιάδη ηττήθηκε 1-0, από τον Απόλλωνα Λάρισας και τα Χανιά πήραν μια «σβηστή» νίκη, απέναντι στον ΑΕ Καραϊσκάκης, νικώντας 1-0.

Τρίκαλα – Ιωνικός: 2-3

Ο Παπαγεωργίου έφυγε πλάγια και δεξιά εντός περιοχής, πρόλαβε να τσιμπήσει την μπάλα προ του Γκίνη και εκείνος τον ανέτρεψε. Ο αμυντικός μέσος του Λεβαδειακού ανέλαβε την εκτέλεση και άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση.

Η θεσσαλική ομάδα στο 26’ βρήκε δίχτυα και για δεύτερη φορά στο ματς. Αυτή τη φορά ο Ευθυμίου έκανε από κοντά το σουτ, ο Γκίνης δεν απομάκρυνε σωστά και στην επαναφορά ο Σκόνδρας πλάσαρε στην κενή εστία για το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ιωνικός βρήκε δίχτυα στο 62′. Ο Ρόλε εξαπέλυσε ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής και πέτυχε ένα υπέροχο τέρμα, μειώνοντας σε 2-1.

Στο 91′ ο Κουϊρουκίδης επιχείρησε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Μάναλης αφύλακτος στο ύψος της μικρής περιοχής εκτέλεσε με το κεφάλι τον Γιακουμή ισοφαρίζοντας σε 2-2. Δύο λεπτά αργότερα, ο Σινγκ έκανε μια χαμηλή σέντρα του Σινγκ από τα αριστερά, και ο Κάστρο με προβολή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το τελικό 2-3!

Τρίκαλα (Χαραλαμπίδης): Γιακουμής, Διαμαντόπουλος, Πιαστόπουλος, Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας (71′ Σκόνδρας), Παπαγεωργίου, Ελευθεριάδης (57′ Χατζηκωνσταντίνου), Κεχαγιάς (39′ λ.τ Ζώγκος), Πέλκας (57′ Σταματής), Ευθυμίου (71′ Ντιαλόσι).

Ιωνικός (Σπανός): Γκίνης, Μουστάκης (84′ Κουϊρουκίδης), Παπαγεωργίου (46′ Σινγκ), Φαζός, Κοτσώνης, Γκοτσούλιας (46′ Νιάσε), Ματσούκας (66′ Βλαχομήτρος), Μουμίν (66′ Μάναλης), Ρόλε, Πλατέλλας, Κάστρο.

Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης:

Διαγόρας – Απόλλων Λάρισας: 0-1

Η μεγάλη νίκη για την ομάδα για τους φιλοξενούμενους είχε την υπογραφή του Στέφανου Αθανασιάδη. Ο «Κλάους» σκόραρε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με ωραία ψιλοκρεμαστή κεφαλιά στο 52ο λεπτό, λίγα λεπτά αφού απείλησε με σουτ που κατέληξε στο δοκάρι του Τσέλιου και έτσι επέστρεψε στα γκολ, μετά το παιχνίδι με τον Καραϊσκάκη, όπου είχε ανοίξει τον δρόμο προς την πρώτη νίκη των Λαρισαίων στη σεζόν.

Διαγόρας (Θεοδοσιάδης): Τσέλιος, Κοντοχρήστος (55′ Δημητρούλας), Ρουγκάλας, Καρατάσιος (68′ Κονέ), Σανδραβέλης, Μασούρας, Ντοριβάλ (55′ Αυγενικού), Λινάρδος, Γεωργίου (36′ Μανωλάκης), Αλάεθ (68′ Σμυρλής), Μπαστακός.

Απόλλων Λάρισας (Φραντζέσκος): Γλύκος, Καρρίκι, Σκούπρας, Μόρας, Χατζής, Τζοβάρας (66′ Γκόλιας), Λίταινας (85′ Μπάλλας), Μπάμπης, Γιάκος, Ντα Κάμπο (80′ Νύκταρης), Αθανασιάδης (85′ Ομπράντοβιτς).

Δείτε το γκολ της αναμέτρησης:

Χανιά – ΑΕ Καραϊσκάκης

Τα Χανιά τα βρήκαν «σκούρα», απέναντι στην ομάδα της Άρτας. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι άγγιξαν το 1-0. Ο Καμαρά έκανε την σέντρα από τα αριστερά, αλλά ο Μασένα έκανε αδύναμο σουτ το οποίο κατέληξε στα χέρια του Χουάντερσον. Τελικά, ότι δεν κατάφερε να κάνει ο Μασένα, το πέτυχε ο Διαμαντόπουλος στο 73′.

Ο Δημητριάδης έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Διαμαντόπουλος με γλυκιά κεφαλιά προς τα πίσω, έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος και έτσι οι Χανιώτες κατάφεραν να πανηγυρίσουν το τρίποντο.

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Νίκολιτς (81’ λ.τ. Ρέντζας), Ανδρέου, Σωτηράκος (46’ Γρομητσάρης), Καμαρά, Πλέγας (62’ Δημητριάδης), Κάρλος (69’ Γκίνο), Μπραμπίγια (46’ Βρεττός), Βασιλόγιαννης, Μασένα, Διαμαντόπουλος.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Γιάννης Μάγγος): Χουάντερσον, Θεολόγου, Χατζηδίμπας, Ρουμπανγκούκα, Δούμτσιος (83’ Δεινόπαπας), Μαύρου (77’ Μπρέμπος), Ναζίμ (67’ Νταλακούρας), Τάμπας (77’ Μπεκατώρος), Παπανίκου, Ρούνεϊ (83’ Μαραθωνίτης), Λόβριτς.