overfm.gr | Super League 2 | Super League 2 Playouts: Δόξα Δράμας – Α.Ε. Καραϊσκάκης 2-4, Απόλλων Λάρισας – Ο.Φ. Ιεράπετρας 1-0, Παναχαϊκή – Τρίκαλα 2-1 [pics]

Ο Καραϊσκάκης Άρτας επικράτησε 4-2 της Δόξας Δράμας και έβαλε «φωτιά» στη «μάχη» της παραμονής.

Ο Α.Ε Καραϊσκάκης πήρε πολύ σημαντικό τρίποντο και πλέον γίνεται χαμός στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, τη στιγμή που ο Ο.Φ. Ιεράπετρας έχασε απ’ τον Απόλλωνα Λάρισας με 1-0 και αποχαιρέτησε την κατηγορία. Σε περιπέτειες τα Τρίκαλα μετά την ήττα με 2-1 από την Παναχαϊκή.

Δόξα Δράμας – Α.Ε. Καραϊσκάκης 2-4

Στο 22′ ο Σαμπανίδης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, όμως ο Ναζίμ ισοφάρισε στο 59′. Ο Πινδώνης έδωσε ξανά προβάδισμα στη Δόξα Δράμας, με τον Μπρέμπο να κάνει το 2-2 στο 80′. Η ανατροπή ήρθε ένα λεπτό αργότερα με τον Βανκεβάι στο 81′, ενώ στο 84′ ο Δούμτσιος διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Ηλιάδης, Μπελεβώνης, Άντερσον, Κουκόλης, Παρασκευάς, Πινδώνης, Αγγελόπουλος (66′ Παπϊωάννου), Μενσά (66′ Κόντος), Φυτόπουλος (46′ Παπαργυρίου), Μαυριάς, Σαμπανίδης.

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ: Χουάντερσον, Τάμπας (37′ Φετεινίδης), Μπεκατώρος (79′ Mπρέμπος), Θεολόγου, Χατζηδίμπας, Ρουμπάνγκουκα (37′ Κορέλας), Ναζίμ, Λόβριτς, Δούμτσιος, Μαύρου (67′ Λουίς Φελίπε), Βανκεβάι.

Απόλλων Λάρισας – Ο.Φ. Ιεράπετρας 1-0

Απόλλων Λάρισας - Ο.Φ. Ιεράπετρας

Ο Απόλλων Λάρισας πήρε τη νίκη με 1-0 κόντρα στον ΟΦ Ιεράπετρας και έτσι η ομάδα της Κρήτης έμεινε ουραγός με 17 πόντους, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σωθεί στις δύο τελευταίες αγωνιστικές.

Ο Απόλλωνας δεν έχει σωθεί ακόμη, αλλά με 28 πόντους είναι περισσότερο άνετος. Το νικητήριο γκολ πέτυχε στο 6ο λεπτό ο Σέχου με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Νταμπό.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Αστράς, Καμπέρης, Μόρας, Σκούπρα, Μπαλογιάννης (84′ Γκουντρουμπής), Μπάλλας, Ντα Κάμπο, Λουκάς, Γιάκος, Σέχου (Τασιούλης), Αθανασιάδης.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ: Παπαδόπουλος, Καψάλης, Περδίκης, Ζήσης (46′ Χιντζίδης), Χατζητερζόγλου, Λεμονής, Φουάσης (77′ Τσιλιγγίρης), Γκίνη (77′ Αρναούτογλου), Μπαράτα (70′ Ντούνης), Κούστα, Βουό.

Παναχαϊκή – Τρίκαλα 2-1

Η Παναχαϊκή έχει εξασφαλισμένη τη σωτηρία της, αφού βρίσκεται στην κορυφή του μίνι πρωταθλήματος με 34 πόντους, ωστόσο, πήρε τη νίκη με 2-1 κόντρα στα Τρίκαλα, τα οποία δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε βρίσκονται ακόμη σε περιπέτειες, αφού είναι στο +2 απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

Οι Πατρινοί πέτυχαν δύο γκολ στο 13′ με τον Παπαδόπουλο και στο 20′ με τον Μπάτροβιτς, ενώ πριν από το φινάλε του ημιχρόνου ο Σταμάτης μείωσε για τα Τρίκαλα στο 35′.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ: Περλέσι, Νιάρος, Τάχατος, Ντιαλόσι, Κεχαγιάς, Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Πέλκας, Ευθυμίου, Κλεμέντε, Σταματής.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Κολοβούρης, Πάνος, Μαρκοπουλιώτης, Λαρέα, Μπρους, Αργυρόπουλος, Ανάκογλου, Παπαδόπουλος, Μπάτροβιτς, Κουσκουνάς, Μασούρας.