overfm.gr | Super League 2 | Super League 2: Nίκη μόνο για Παναχαϊκή

Όσα έγιναν στην τέταρτη αγωνιστική των play-out.

Ιεράπετρα-Παναχαϊκή 2-3
51′ Βουό, 86′ Κοτόπουλος – 56′, 90′ Μπάτροβιτς, 83′ Γιούσης

Η μοναδική ομάδα που πανηγύρισε τρίποντο στις σημερινές αναμετρήσεις των play-out στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2 ήταν η Παναχαϊκή. Οι Πατρινοί χάρη στο γκολ του Μπάτροβιτς στο 90ο λεπτό πήραν τη νίκη στην έδρα της Ιεράπετρας σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογική σημασία καθώς οι γηπεδούχοι έχουν υποβιβαστεί, ενώ η Παναχαϊκή είναι αδιάφορη μιας και δεν κινδυνεύει με υποβιβασμό.

Τρίκαλα-Δόξα Δράμας 1-1
47′ Σταματής – 45+2′ Μαυριάς

Τρίκαλα και Δόξα Δράμας μοιράστηκαν από ένα πόντο και βρίσκονται στο +2 και +1 από την προ τελευταία θέση αντίστοιχα. Όπως είναι λογικό οι δυο ομάδες δεν έχουν εξασφαλίσει ακόμα την παραμονή τους στην κατηγορία και το σημερινό παιχνίδι μπορεί να μην ικανοποίησε καμία, ωστόσο δεν έφυγαν από το γήπεδο με κατεβασμένα κεφάλια.

Απόλλων Λάρισας-ΑΕ Καραϊσκάκης 2-2
32′ Σέχου, 88′ Αθανασιάδης– 84′ Λόβριτς, 87′ Ρούνεϊ

«Έσωσε» την παρτίδα στο φινάλε ο Καραϊσκάκης Άρτας. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 για 82 λεπτά, ωστόσο με 2 γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών έφεραν το ματς στην ισοπαλία και εν τέλει έφυγαν από την Λάρισα με ένα πολύτιμο πόντο. Με αυτόν τον τρόπο η ομάδα από την Άρτα έμεινε ζωντανή στην υπόθεση παραμονή.