overfm.gr | Super League 2 | Super League 2: Νίκη για τα Χανιά, ισοπαλία στο Παναχαϊκή-Εργοτέλης

Τα Χανιά συνέχισαν την ξέφρενη πορεία τους στον Β γύρο του πρωταθλήματος, ενώ Παναχαϊκή και Εργοτέλης έμειναν στο 1-1.

Χανιά – Απόλλων Λάρισας 2-1

8′ Μπραμπίγια, 16′ Τριανταφυλλάκος – 12′ Ομπράντοβιτς

Τα Χανιά κατάφεραν να πάρουν άλλη μια νίκη τη φετινή περίοδο στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκ 2 και μάλιστα να σκαρφαλώσουν στην 4η θέση της βαθμολογίας με 34 πόντους. Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου με ένα γκολ στο όγδοο και άλλο ένα στο 16ο λεπτό του αγώνα, πήρε το τρίποντο με 2-1 και συνέχισε την ανοδική της πορεία στο πρωτάθλημα.

Χανιά (Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Αναστασόπουλος, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Ουνγιαλίδης (83′ Ζιούλης), Παναγιωτούδης, Κάρλος, Τριανταφυλλάκος (83′ Σωτηράκος), Βασιλόγιαννης, Μπραμπίγια (72′ Σουντουρά), Κάσσος (56′ Γκίνο).

Απόλλων Λάρισας (Φραντζέσκος): Αστράς, Καμπέρης (46′ Μπαλογιάννης), Μόρας, Σκούπρας, Λίταινας (46′ Μπάμπης), Μπάλλας, Γιάκος (46′ Σούλτσε), Χατζής, Αθανασιάδης (66′ Γκουντρουμπής), Τασιούλης, Ομπράντοβιτς (66′ Σέχου).

Παναχαϊκή – Εργοτέλης 1-1
12′ Αραβίδης – 31′ Κόνραντ

Από ένα γκολ και ένα βαθμό στην Πάτρα για την Παναχαϊκή και τον Εργοτέλη. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ, έχασαν πέναλτι, αλλά δεν κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση του Εργοτέλη, ο οποίος με αυτόν τον πόντο «κλείδωσε» την παρουσία του στα play-off της διοργάνωσης, αφού έμεινε στην 5η θέση με 33 πόντους, τρείς περισσότερους από τον 6ο Διαγόρα, και τέσσερεις από την 7η Παναχαϊκή

Παναχαϊκή (Καραπίτσος): Κολοβούρης, Πατάπης, Πλιάτσικας, Πάνος, Σταμόπουλος, Μουστακόπουλος, Ανάκογλου (93′ Αργυρόπουλος), Μπάτροβιτς (67′ Γιούσης), Μασούρας (67′ Τσερούτι), Αραβίδης, Κουσκουνάς.

Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Κατσούρι (63′ Κόλα), Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Πέιος, Μπουτζάκης (80′ Κουάτενγκ), Τσέλιος, Μανουσάκης, Κόνραντ, Κωστανάσιος (67′ Μπουρσέλης), Ποζατζίδης (80′ Σερβιλάκης).

Καραϊσκάκης – Δόξα Δράμας 1-1

68′ Θεολόγου – 87′ Σαμπανίδης

Από ένα πόντο μοιράστηκαν Καραϊσκάκης Άρτας και Δόξα Δράμας. Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης τρία λεπτά πριν την συμπλήρωση του 90λεπτου. Με αυτό το αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι πήραν ένα πόντο, προσπερνώντας την Ιεράπετρα.

Καραϊσκάκης (Μάγγος): Μπουργάνης, Φετεινίδης, Τάμπας, Θεολόγου, Λόβριτς, Κλιγκόπουλος, Μπρέμπος (31′ λ.τρ. Τσούτσης – 92′ Λουίς Φελίπε), Ρουμπαγκούκα (92′ Κορέλας), Δούμτσιος, Ναζίμ, Ρούνεϊ (80′ Δερμιτζάκης)

Δόξα Δράμας (Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Παρασκευάς, Πινδώνης (72′ Μένσα), Μπολάκης (82′ Φυτόπουλος), Κουκόλης, Αγιώτης, Χάμοντ (86′ Σαμπανίδης), Παπαϊωάννου (72′ Μπελεβώνης), Μαυριάς, Κουτσιανικούλης, Κόντος (82′ Μπαράνκο)