overfm.gr | Super League 2 | Super League 2: Δόξα Δράμας – ΟΦΙ 2-1, Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας 1-2 [vids]

Super League 2: Η Δόξα δεν δυσκολεύτηκε στην έδρα της, επικρατώντας του ΟΦ Ιεράπετρας 2-1, ενώ με το ίδιο σκορ ο Απόλλων Λάρισας πήρε το τρίποντο από τον Καραϊσκάκη.

Ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική της Super League 2. Η Δόξα Δράμας επικράτησε 2-1 του ΟΦ Ιεράπετρας, ενώ ο Απόλλων Λάρισας πήρε το τρίποντο από τον Καραϊσκάκη εκτός έδρας με το ίδιο σκορ (2-1).

• Δόξα Δράμας – ΟΦΙ 2-1

Σε γενικές γραμμές οι γηπεδούχοι κρατούσαν τα ηνία του ματς. Το πρώτο τους γκολ σημειώθηκε στο 24ο λεπτό με το εξαιρετικό πλασέ του Μαυριά, ενώ το δεύτερο στο 51’ με τον ίδιο τρόπο αλλά από τα πόδια του Βάντερσον. Το τέρμα για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 69’ με καρφωτή κεφαλιά του Ντάλα Κόστα.

Δόξα Δράμας (Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Παπαργυρίου, Παρασκευάς, Κουκόλης, Άντερσον, Χάμοντ (35′ λ.τρ. Φυτόπουλος), Πινδώνης, Βάντερσον (74′ Μαρινάκης), Κουτσιανικούλης (74′ Μενσά), Μαυριάς (85′ Σαμπανίδης), Μπαράνκο (74′ Μπελεβώνης)

ΟΦ Ιεράπετρας (Καβακάς): Αθανασόπουλος, Βογιατζής, Χιντζίδης (44′ λ.τρ. Αρναούτογλου), Μασουέρο, Σμίλτος, Τεγούσης (57′ Αρσενίδης), Λεμονής, Γκίνη (85′ Τσιλιγκίρης), Κούστα, Ντούνης, Αποστολίδης (46′ Ντάλα)

Διαιτητής: Σιντόρης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Τυριακίδης (Μακεδονίας), Νίκζας (Λάρισας)
Κίτρινες: Κουκόλης, Παπαργυρίου, Παρασκευάς – Βογιατζής, Αρσενίδης

• Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας 1-2

Μέσα σ’ ένα οκτάλεπτο κρίθηκε ουσιαστικά ολόκληρο το ματς! Ο Απόλλων βρέθηκε μπροστά στο σκορ με αυτογκόλ του Θεολόγου στο 74’, ενώ τρία λεπτά αργότερα (77’) κατάφερε να μεγαλώσει τη διαφορά των τερμάτων του με τον Χατζή. Οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ στο 80ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ναζίμ, όμως δεν ήταν αρκετό για να πάρουν κάτι από το ματς. Αμέσως μετά την επίτευξη του τέρματος ο Μπεκατώρος αντίκρισε την κόκκινη κάρτα, γεγονός που δεν άλλαξε όμως κάτι στη ροή του αγώνα.

Καραϊσκάκης (Μάγγος): Χουάντερσον, Τάμπας, Μπεκατώρος, Θεολόγου, Λόβριτς (40′ λ.τρ. Χατζιδήμπας), Ναζίμ, Ρούνεϊ (9′ Μαραθωνίτης), Κλιγγόπουλος, Δούμτσιος, Μπρέμπος (68′ Μαύρου), Δερμιτζάκης (68′ Νταλακούρας)

Απόλλων Λάρισας (Φραντζέσκος): Γλύκος, Σκούπρα, Καμπέρης, Καρρίκι, Μόρας, Χατζής, Μπαλογιάννης (65′ Μπαστιάνος), Μπάμπης (69′ Ομπράντοβιτς), Αθανασιάδης (82′ Γκουντρουμπής), Γιάκος (82′ Μπάλλας), Ντα Κάμπο (82′ Τασιούλης)

Διαιτητής: Αλάμπεης (Αθηνών)
Βοηθοί: Πλακάς (Δυτ. Αττικής), Χριστοδούλου (Ημαθίας)
Κίτρινες: Μπεκατώρος – Μπάμπης, Γκουντρουμπής
Κόκκινες: 81′ Μπεκατώρος (2η κιτ.)