overfm.gr | Super League 1 | Στο… μηδέν με ένα «τσουβάλι» ευκαιρίες

Παναιτωλικός και Βόλος μπορεί να είχαν πολλές ευκαιρίες, ωστόσο έμειναν σε ένα… στεγνό 0-0 στην προτελευταία αγωνιστική της Super League.

Πολλές ευκαιρίες για Παναιτωλικό και Βόλο, χωρίς αποτέλεσμα 0-0.

Μεγάλες εμφανίσεις τους δύο τερματοφύλακες (Ανέστης – Κλέιμαν) σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα εκτός από γκολ.

Η πρώτη καλή φάση στο παιχνίδι ήρθε στο 12ο λεπτό.

Ο Βέργος έπιασε την κεφαλιά και τον Κλέιμαν να του λέει «όχι» κάνοντας μία μεγάλη επέμβαση.

Πέντε λεπτά ο Βόλος απείλησε με τον Φερνάντες χωρίς όμως ιδιαίτερες αξιώσεις. Στο 27′ ο Τσόκάνης έσωσε την ομάδα του από το 1-0, διώχνοντας πάνω στη γραμμή το σουτ που επιχείρησε ο Βέργος.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με φάση για τον Βόλο, με το σουτ του Μπαριέντος να απομακρύνεται από τον Ανέστη.

Στο 72′ ο Νταγκό απώλεσε μεγάλη ευκαιρία για το 1-0, αστοχώντας από πολύ κοντά,

Το ίδιο δεν κατάφερε και ο Φαν Βέερτ στο 77′. Δέκα λεπτά αργότερα οι παίκτες του Αναστασίου ανάγκασαν τον Κλέιμαν να προβεί σε ακόμη μία μεγάλη επέμβαση, λέγοντας «όχι» στην… βολίδα του Καρέλη, η οποία ήταν και το τελευταίο αξιοσημείωτο γεγονός της αναμέτρησης.