overfm.gr | Premier League | Στην επανάληψη η Γιουνάιτεντ σοβαρεύτηκε και πέρασε στους 8 του Κυπέλλου Αγγλίας

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ καθάρισε στην επανάληψη την πρόκριση για τους 8 του Κυπελλου Αγγλίας που επιβλήθηκε με 3-1 της Ρέντινγκ στο «Ολντ Τράφορντ».

Δυσκολεύτηκε αλλά τελικά καθάρισε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η οποία επιβλήθηκε με 3-1 της Ρέντινγκ στο «Ολντ Τράφορντ».

Στο 6ο λεπτό ο Άντονι πέρασε πάσα κάτω από τα πόδια αμυντικού της Ρέντινγκ, ο Μπισάκα γύρισε τη μπάλα στον Βέγκχορστ που έπιασε το τακουνάκι αλλά η μπάλα κόντραρε. Στο 35′ οι «μπέμπηδες» είχαν ακυρωθέν γκολ με τον Ράσφορντ και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ράχμαν έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μαλάσια έκανε αχρείαστο κοντρόλ στην περιοχή, ο Έντρικ έκλεψε, σούταρε και αστόχησε.

Εν τέλει στο 55′ ο Άντονι έβγαλε μόνο του τον Καζεμίρο που νίκησε τον Λαμλί για το 1-0 της Γιουνάιτεντ. Ο Βραζιλιάνος μέσος τρία λεπτά αργότερα πέτυχε ντοπιέτα σκοράροντας με μακρινό σουτ γράφοντας το 2-0. Στο 65’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κάρολ με δεύτερη κίτρινη και στο 67ο λεπτό μετά από ασίστ του Μπρούνο, ο Φρεντ με τακουνάκι έγραψε το 3-0. Το μόνο που κατάφερε η Ρέντινγκ ήταν να μειώσει στο τελικό 3-1 στο 72′ με κεφαλιά του Εμπενγκέ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.