overfm.gr | Serie A | Σπέτσια – Λάτσιο 3-4 – Λύτρωση στο 90’ με Ατσέρμπι [vid]

Με γκολ του Ατσέρμπi στο 90ο λεπτό, η Λάτσιο έφυγε με το διπλό από την έδρα της Σπέτσια, έπειτα από μια συγκλονιστική αναμέτρηση.

Ζωντανή στο κυνήγι κατάληψης της πέμπτης θέσης είναι η Λάτσιο. Οι «λατσιάλι» δυσκολεύτηκαν πάρα πολύ απέναντι στη Σπέτσια. Πλέον ανέβηκαν στην πέμπτη θέση με 59 βαθμούς, στο +1 από την έκτη Ρόμα, η οποία έχει έναν αγωώα λιγότερο.

Στο 9’ η Σπέτσια άνοιξε το σκορ με τον Αμιάν, αιφνιδιάζοντας τη Λάσιο. Ο Ιτσίρο Ιμόμπιλε έφερε το παιχνίδια στα ίσια με τον Ιμόμπιλε. Η Σπέτσια βρήκε και άλ απάντης με τον Ακουντέλο για το 2-1. Το σύνολο του Μαουρίτσίο Σάρι ισοφάρισε εκ νέο με τον Προμεντέλ.

Η συνάντηση είχε και άλλες συγκινήσεις. Στο 56’ ο Χριστοφ έκανε το 3-2 με τον Μιλίνκοιβτς- Σάβιτς να κάνει το 3-3 στο 68’. Η Λάτσιο ανέβασε στροφές στα τελευταία λεπτά βάζοντας δύσκολο για την άμυνα της Σπετσίας. Τον γόρδιο δεσμό έλυσε στο 90’ ο Ατσέρμπι, κρατώντας ζωντανή τη Λάτσιο, στη μάχη της εξόδου στο Europa League της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook, στο Twitter, στο Instagram, στο Youtube, στο TikTok.