overfm.gr | Διεθνή | Σκοραραν Λυκογιάννης-Πέλκας, έχασαν Μανωλάς-Σιόβας

Όλα όσα έκαναν οι Έλληνες του εξωτερικού.

Άλλη μια αγωνιστική πέρασε με τους Έλληνες που αγωνίζονται μακριά από την χώρα να τα πηγαίνουν αρκετά καλά με τις ομάδες τους.

Ο Μπάμπης Λυκογιάννης σκόραρε ένα ωραίο γκολ με την Κάλιαρι, ο Δημήτρης Πέλκας βρήκε δίχτυα με την Φενέρ, ενώ επίσης στο Κατάρ ο Γιάννης Φετφατζίδης έκρινε την αναμέτρηση της ομάδας του.

Αντίθετα άσχημο βράδυ πέρασαν τόσο ο Κώστας Μανωλάς(η Νάπολι ηττήθηκε με 2-0 από την Λάτσιο), όσο και ο Δημήτρης Σιόβας, αφού η Ουέσκα συνεχίζει τις ήττες.

Αναλυτικά:

ΑΓΓΛΙΑ
Κώστας Τσιμίκας(Λίβερπουλ): Εκτός αποστολής

Σωκράτης Παπασταθόπουλος(Αρσεναλ): Εκτός αποστολής

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας(Ουέσκα): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Αθλέτικ Μπιλμπάο

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς(Νάπολι): Αντικατέστησε στο 55ο λεπτό τον Κουλιμπαλί, στην εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Λάτσιο

Μπάμπης Λυκογιάννης(Κάλιαρι): Βασικός στην εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ουντινέζε. Μάλιστα το 27ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ από 25 μέτρα, σημείωσε το γκολ της ομάδας του

Γιώργος Κυριακόπουλος(Σασουόλο): Αντικατέστησε στο 46`τον Ροτζέριο στην εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Μίλαν

Γιώργος Βαγιαννίδης(Ιντερ): Εκτός αποστολής

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Στέφανος Καπίνο(Βέρντερ Βρέμης): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Μάϊντς

Κώστας Σταφυλίδης(Χοφενχάιμ): Εκτός αποστολής

Δημήτρης Λημνιός(Κολωνία): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ισοπαλία με την Λειψία(0-0)

Κωνσταντίνος Μαυροπάνος(Στουτγκάρδη): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Βόλφσμπουργκ

ΓΑΛΛΙΑ
Ορέστης Καρνέζης(Λιλ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ισοπαλία της ομάδας του κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν(0-0)

Τάσος Δώνης(Ρεμς): Εκτός αποστολής

Παναγιώτης Ρέτσος(Σεντ Ετιέν): Εκτός αποστολής

ΚΑΤΑΡ
Γιάννης Φετφατζίδης(Αλ Κορ): Βασικός στην εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Αλ Ουακρά. Στο 30ο λεπτό μάλιστα σκόραρε το μοναδικό γκολ του αγώνα

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Γιώργος Γιακουμάκης(Φένλο): Βασικός στην εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Τβέντε

Βαγγέλης Παυλίδης(Βίλεμ): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα με 5-3 από την Αλκμααρ

Λάζαρος Λάμπρου(Τβέντε): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Φένλο

Κωνσταντίνος Λάμπρου(Βάαλβικ): Βασικός στην εντός έδρας ήττα με 4-1 από την Αϊντχόφεν

Παντελής Χατζηδιάκος(Αλκμααρ): Βασικός στην εντός έδρας νίκη με 5-3 επί της Βίλεμ

Λάζαρος Ρότα(Φορτούνα Σιτάρντ): Εκτός αποστολής

Νίκος Καρέλης(Ντεν Χάαγκ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα με 4-2 από τον Αγιαξ

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ανδρέας Σάμαρης(Μπενφίκα): Αντικατέστησε στο 81ο λεπτό τον Βεϊγκλ στην εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της Ζιλ Βιθεντε

Οδυσσέας Βλαχοδήμος(Μπενφίκα): Βασικός στην εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της Ζιλ Βιθέντε

ΤΟΥΡΚΙΑ

Δημήτρης Πέλκας(Φενερμπαχτσέ): Βασικός  στην εκτός έδρας ήττα με 3-1 από την Γκαζιαντεπσπόρ. Στο 24ο λεπτό ισοφάρισε για την ομάδα του

Γιώργος Τζαβέλλας(Αλανιασπόρ): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Ντενιζλισπόρ.

Τάσος Μπακασέτας(Αλανιασπόρ): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Ντενιζλισπόρ

Μανώλης Σιώπης(Αλανιασπόρ): Βασικός(έγινε αλλαγή στο 72) στην εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Ντενιζλισπόρ

Δημήτρης Κολοβέτσιος(Καϊσερισπόρ): Η Καϊσερισπόρ φιλοξενείται απόψε(21/12) από την Ανταλιασπόρ

Στέλιος Κίτσιου(Ανκαραγκουτσού): Βασικός στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ανκαραγκουτσού

Αλέξανδρος Κατράνης(Χαταγιασπορ): Βασικός στην εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Γκιοζτεπέ

Δημήτρης Χατζηϊσαϊας(Ριζεσπόρ): Εκτός αποστολής