overfm.gr | Premier League | Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Γουέστ Μπρομ 2-1: Τρίποντο χρυσάφι για τις «λεπίδες» (vid)

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Γουέστ Μπρομ: Οι γηπεδούχοι αφού κατάφεραν να γυρίσουν το εις βάρος τους σκορ, πανηγύρισαν εν τέλει ένα σημαντικό τρίποντο.

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ επικράτησε εντός έδρας της Γουέστ Μπρομ με 2-1, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Premier League αλλά και του «ντέρμπι ουραγών». Αν και οι «λεπίδες» βρέθηκαν πίσω στο σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα, κατάφεραν να γυρίσουν τούμπα το ματς και να κλέψουν το τρίποντο μέσα από τα χέρια των αντιπάλων!

Η Γουέστ Μπρομ προηγήθηκε στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Φίλιπς, αφού ο Ντιάν δρεν κατάφερε να σκοράρει μετά από ένα ριμπάουντ. Στο 56ο λεπτό όμως ο Μπογκλ παίρνοντας μια πάσα ακριβείας από τον Μπάσαμ, «νίκησε» τον τερματοφύλακα με ένα ωραίο σουτ και έκανε το 1-1 για τη Σέφιλντ.

Οι φιλοξενούμενοι με τον Ρόμπινσον σημείωσαν εξαιρετική στιγμή στο 63′, όμως ακόμα καλύτερη ήταν η επέμβαση του Ραμσντειλ ο οποίος κράτησε την ισοπαλία. Οι γηπεδούχοι από την άλλη πίεσαν, βρήκαν χώρους και έψαξαν το γκολ, το οποίο τελικά βρήκαν! Στο 73′ η μπάλα έφτασε στον Σαρπ κι εκείνος με ωραίο τρόπο έκανε το 2-1 και έδωσε στην ομάδα του το τρίποντο.