overfm.gr | Serie A | Σασουόλο – Νάπολι 3-3: Ματς-ροντέο με νικητή το ποδόσφαιρο [vid]

Σασουόλο – Νάπολι: Ισοπαλία σε ένα τρομερό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Εκπληκτικό ματς διεξήχθη στο «Μαπέι» ανάμεσα στη Σασουόλο και στη Νάπολι για την 25η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 3-3 σε ένα παιχνίδι αυστηρά ακατάλληλο για καρδιακούς, σε ένα αποτέλεσμα που μάλλον δεν ικανοποιεί κανέναν.

Η Σασουόλο προηγήθηκε με αυτογκόλ του Μακσίμοβιτς στο 34’, η Νάπολι ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ζιελίνσκι στο 38’ και ο Μπεράρντι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έδωσε ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους με 2-1. Οι Ναπολιτάνοι γύρισαν το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ντι Λορέντσο στο 72’ και με πέναλτι του Ινσίνιε στο 90’. Οι γηπεδούχοι ωστόσο δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και ισοφάρισαν με πέναλτι του Καπούτο στο 90+5’, παράβαση στην οποία υπέπεσε ο Κώστας Μανωλάς.

Με την ισοπαλία αυτή η Νάπολι έχει 44 βαθμούς και είναι Πέμπτη, ενώ η Σασουόλο έχει 36 βαθμούς.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Σασουόλο (Ντε Τζέρμπι): Κονσίλι, Μούλντουρ(74’ Τολιάν), Μάρλον, Φεράρι, Ροτζέριο, Λοκατέλι, Λόπες(85’ Χαράσλιν), Ντεφρέλ(79’ Τραορέ), Τζούσισιτς(85’ Οντέι),Μπεράρντι(85’ Ομπιάνγκ), Καπούτο

Νάπολι (Γκατούζο): Μέρετ, Ντι Λορέντσο, Ραμάνι, Μακσίμοβιτς(86’ Μανωλάς), Χισάι(73’ Γκουλάμ), Ντέμε(73’ Μπακαγιόκο), Ρουίθ, Ζιελίνσκι(85’ Λομπότκα), Πολιτάνο, Ινσίνιε, Μέρτενς(67’ Ελμάς)