overfm.gr | Serie A | Σαμπντόρια – Ίντερ 2 – 2 Γκέλα για τους «νερατζούρι»

Την πρώτης γκέλα στο πρωτάθλημα έκανε η Ίντερ, καθώς έμεινε ισόπαλη με την Σαμπντνόρια 2 –  2.

Η Σαμπντόρια υποδέχθηκε στο Luigi Ferrari Stadium την Ίντερ στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Serie A.

Οι «νερατζούρι» μπήκαν μπροστά στο σκορ μόλις στο 18ο λεπτό, μετά την εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ντιμάρκο. Όμως 16 λεπτά αργότερα ισοφαρίστηκαν. Ο Γιοσίντα έκανε ένα σουτ που κόντραρε στα πόδια του Τζέκο και κατέληξε στην εστία του Χαντάνοβιτς.

Βέβαια η Ίντερ δεν επηρεάστηκε και πήγε στην ανάπαυλα μπροστά στο σκορ, έπειτα από το μονοκόμματο πλασέ του Μαρτίνες στο 44ο λεπτό.

Η ομάδα της Γενόβας είχε τα ψυχικά αποθέματα και μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν για άλλη μία φορά στο 47ο λεπτό. Ο Οτζέλο με ασύλληπτο αριστερό σουτ στην κίνηση έγραψε το τελικό 2 – 2.

Το ματς μετά την ισοφάριση της Σαμπντόρια απέκτησε άγρια ομορφιά. Η ομάδα του Μιλάνου είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα, ωστόσο η γηπεδούχοι αμύνθηκαν υποδειγματικά και πήραν το πόντο της ισοπαλίας.