overfm.gr | Champions League | Ρονάλντο – «Δεν τα παρατάμε ποτέ στη Γιουνάιτεντ» [vid]

Ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Αταλάντα, Κριστιάνο Ρονάλντο μίλησε για τη μεγάλη ανατροπή της ομάδας του.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν κόντρα στην Αταλάντα για άλλη μια φορά στη φετινή σεζόν ο μεγάλος πρωταγωνιστής. Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» βρέθηκαν στο ημίχρονο πίσω στο σκορ με 0-2 από την ομάδα της Ιταλίας.

Με την έναρξη, όμως, του δευτέρου ημιχρόνου της αναμέτρησης, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αντέδρασε. Ο Ράσφορντ σκόραρε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Μαγκουάιρ να ισοφαρίζει  στο 75ο λεπτό.

Ο Κριστιάνο, λοιπόν, ήταν αυτός που έκρινε τον αγώνα, όπως είχε κάνει και απέναντι στη Βιγιαρεάλ στη δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League. Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ, με καρφωτή κεφαλιά στο 81΄, έκανε το 3-2, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, ο Ρονάλντο αναφέρθηκε στα social media στη μεγάλη νίκη της ομάδας του Μάντσεστερ. «Το Θέατρο των Ονείρων “παίρνει φωτιά”. Είμαστε ζωντανοί. Είμαστε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και δεν τα παρατάμε ποτέ. Αυτό είναι το Ολντ Τράφορντ», είπε χαρακτηριστικά ο CR7.