overfm.gr | Premier League | Ρεκόρ στην Premier μέσα σε ένα ημίχρονο ο Μπρούνο Φερνάντες

Αυτό που έκανε ο Μπρούνο Φερνάντες και η ανατροπή της Γιουνάιτεντ στο ματς με την Γουέστ Χαμ αποτυπώνει γιατί ο Πορτογάλος είναι αναντικατάστατος.

Η ανατροπή της Γιουνάιτεντ στο ματς με την Γουέστ Χαμ και αυτό που έκανε ο Μπρούνο Φερνάντες αποτυπώνει και με το παραπάνω γιατί ο Πορτογάλος είναι αναντικατάστατος.

Η Γιουνάιτεντ έφτασε στην 9η σερί εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα και ο Πορτογάλος χαφ έκανε την τεράστια διαφορά στον τρόπο ανάπτυξης της ομάδας του και το πάθος το οποίο μετέφερε σε όλους τους υπόλοιπους συμπαίκτες του στον αγωνιστικό χώρο.

Παίζοντας μονάχα στο δεύτερο 45λεπτο, ο Μπρούνο Φερνάντες κατάφερε να φτιάξει 8 φάσεις για γκολ για τη Γιουνάιτεντ στο open-play και αυτές είναι οι περισσότερες ευκαιρίες που έχει δημιουργήσει οποιοσδήποτε ποδοσφαιριστής με μάξιμουμ 45′ συμμετοχής Premier League από το 2008.

Ο Φερνάντες είχε την ασίστ στο γκολ της ισοφάρισης από τον Πογκμπά, ενώ, ξέσπασε… μόνος του στο γκολ της ανατροπής από τον Γκρίνγουντ προτού ο Πορτογάλος συνεργαστεί με τον Μάτα και ο Ισπανός βγάλει τον Ράσφορντ τετ-α-τετ για το τελικό 3-1 στο Ολυμπιακό Στάδιο της αγγλικής πρωτεύουσας.