overfm.gr | Bundesliga | «Ψυχρολουσία» για Ντόρτμουντ, 2-1 η Κολωνία!

Θύμα δυσάρεστης έκπληξης έπεσε η Μπορούσια Ντόρτμουντ, καθώς για την 9η αγωνιστική της Bundesliga ηττήθηκε από την Κολωνία εντός έδρας με σκορ 2-1. Μόλις στο 9ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με δράστη τον Σκίρι, έπειτα από ασίστ του Βολφ. Σαν να μην έφτανε αυτό, η Κολωνία έκανε δύο τα τέρματά της πάλι με […]

Θύμα δυσάρεστης έκπληξης έπεσε η Μπορούσια Ντόρτμουντ, καθώς για την 9η αγωνιστική της Bundesliga ηττήθηκε από την Κολωνία εντός έδρας με σκορ 2-1.

Μόλις στο 9ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με δράστη τον Σκίρι, έπειτα από ασίστ του Βολφ. Σαν να μην έφτανε αυτό, η Κολωνία έκανε δύο τα τέρματά της πάλι με τον Σκίρι, κάνοντας έτσι πολύ δύσκολο το έργο των Βεστφαλών στο παιχνίδι. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν το σκορ στο τελικό 2-1, με τον Τόργκαν Αζάρ στο 74ο λεπτό.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Κολωνίας ύστερα από 18 αποτυχημένες προσπάθειες στο πρωτάθλημα!

Μπορούσια Ντόρτμουντ: Μπούρκι, Μενιέρ (Τόργκαν Αζάρ 61′), Ακάνζι, Χούμελς, Πάσλακ (Ρέινα 68′), Τσαν, Βίτσελ, Σάντσο, Ρόις, Μπραντ (Μουκοκό 67′), Χάαλαντ

Κολωνία: Χορν, Σέστιτς, Στζίχος (Χορν 66′), Μπόρναου, Γιάκομπς, Σκίρι, Ρεξμπεκάι (Ντρέξλερ 74′), Βολφ, Ντούντα, Τίελμαν (Εϊζίμπουε 90′), Όζτσαν