overfm.gr | Ligue 1 | Πριγκιπική επτάρα της Μονακό

Η Μονακό ήταν άκρως εντυπωσιακή και διέσυρε την Αζαξιό με 7-1 στο «Λουί Ντε» με απποτέλεσμα να περάσει τέταρτη.

Τι Μονακό Θεέ μου. Η εκπληκτική ομάδα του Φιλίπ Κλεμέντ ισοπέδωσε χωρίς κανένα έλεος την ουραγό Αζαξιό με 7-1 στο «Λουί Ντε» με αποτέλεσμα να περάσει στην τέταρτη θέση. Ο χορός των γκολ ξεκίνησε μόλις στο δέυτερο λεπτό με τον Ντιασί και ο Ντιατά τέσσερα λεπτά αργότερα έκανε το 2-0. Ο Μπελαϊλί μείωσε σε 2-1 στο 11′ αλλά τι το ήθελε;

Και αυτό γιατί ο Μπεν Γιεντέρ ανέλαβε δράση και με χατ τρικ σκοράρωντας στο 21′, στο 28′ και στο 35′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έστειλε τους «Μονεγάσκους» με το εντυπωσιακό 5-1 στα αποδυτηρια. Στην επανάληψη ήταν η σειρά του Εμπολό να αναλάβει δράση ο οποίος πέτυχε ντοπιέτα στο 63′ και στο 89′ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.