overfm.gr | Premier League | Premier League – Ισόπαλο το ντέρμπι στο Άνφιλντ [vid]

Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Σίτι αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2 σε ένα εντυπωσιακό ματς για την Premier League. Κερδισμένη η Τσέλσι που είναι 1η.

Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Σίτι ήρθαν ισόπαλες 2-2 στο «Άνφιλντ» για την 7η αγωνιστική της Premier League. Οι «Κόκκινοι» και οι «πολίτες» αναδείχτηκαν ισόπαλοι σε ένα εντυπωσιακό ματς. Μοιράστηκαν τον πόντο που τους κράτησε πίσω από τους πρωτοπόρους «μπλε» στον βαθμολογικό πίνακα της Premier League.

Οι πρωταθλητές Αγγλίας παρουσιάστηκαν ανώτεροι της Λίβερπουλ στο πρώτο ημίχρονο. Δεν κατάφεραν όμως να «λυγίσουν» την αντίπαλό τους, και άνοιξαν το σκόρ στο 59’ λεπτό με το τέρμα του Μανέ από έξοχη ασίστ του Σαλάχ (1-0).

Στ

Στο 69’ ήρθε η ισοφάριση για την Σίτι με τον Φοντέν.

Στο 76’ όμως ο Σαλάχ με μία εκπληκτική ατομική προσπάθεια πέρασε την άμυνα και πλάσαρε έξοχα για το 2-1.

Τα χαμόγελα στο «Άνφιλντ» κράτησαν τελικά μέχρι το 81’. Ο Ντε Μπρούιν έκανε το 2-2 για την Σίτι. Τελικώς το ντέρμπι έληξε ισόπαλο 2-2.