overfm.gr | Premier League | Premier League: Φιλικό 1-2 της Τσέλσι επί της Άρσεναλ

Νίκη επί της Άρσεναλ σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας, σημείωσε η Τσέλσι.

Η Τσέλσι νίκησε σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας την Άρσεναλ. Συγκεκριμένα οι δυο ομάδες του Λονδίνου θέλησαν να δουν το επίπεδο στο οποίο βρίσκονται, αντιμετωπίζοντας ένα δυνατό αντίπαλο και οι ομάδες της Πρέμιερ Λιγκ είναι ό, τι πρέπει γιαυτό.

Όπως φαίνεται και στα βίντεο που μπορείτε να δείτε παρακάτω, ο Κάι Χάβερτς άνοιξε το σκορ μετά από πάσα του Βέρνερ, σε υποδειγματική αντεπίθεση των Μπλε του Λονδίνου. Ο Τσάκα ισοφάρισε στο 69ο λεπτό για την Άρσεναλ, για να απαντήσει τρία λεπτά μετά ο Έιμπραχαμ για την Τσέλσι και να κλείσει τα τέρματα του αγώνα.

Βρισκόμαστε λίγες ημέρες πριν την έναρξη της Premier League κι έτσι οι προπονητές των δυο ομάδων χρησιμοποίησαν ως επί το πλείστον βασικές ενδεκάδες. Για την Άρσεναλ, ντεμπούτο σε ανεπίσημους αγώνες πραγματοποίησε ο Μπεν Γουάιτ, ο οποίος στοίχισε 60 εκατομμύρια ευρώ.