overfm.gr | Διεθνή | Ποδόσφαιρο Χάμιλτον Ρέιντζερς: Ιστορική ισοπαλία στο πρωτάθλημα Σκωτίας!

Ποδόσφαιρο Χάμιλτον Ρέιντζερς: Για το σκωτσέζικο πρωτάθλημα, η Χάμιλτον υποχρέωσε την πρωτοπόρο Ρέιντζερς σε ισοπαλία (1-1), κάτι που είχε να συμβεί από το 1954!

Η Χάμιλτον, παρά το γεγονός ότι είναι ουραγός στο σκωτσέζικο πρωτάθλημα, υποχρέωσε την πρωτοπόρο Ρέιντζερς σε ισοπαλία (1-1), κάτι που είχε να συμβεί από το 1954! Να σημειωθεί πως η Ρέιντζερς οδεύει ολοταχώς για το πρώτο της πρωτάθλημα στην Σκωτία ύστερα από δέκα χρόνια, καθώς σε 28 αγωνιστικές η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ μετράει 24 νίκες και μόλις τέσσερις ισοπαλίες.

Αυτό δεν εμπόδισε την ουραγό Χάμιλτον να κοιτάξει στα μάτια την επίδοξη πρωταθλήτρια, με τον Άλαν ΜακΓκρέγκορ να πραγματοποιεί πέντε σωτήριες αποκρούσεις. Οι πρωτοπόροι προηγήθηκαν στο 80ό λεπτό με αυτογκόλ του Μπράιαν Ίστον, αλλά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ρος Κάλαχαν κατάφερε να ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους.

Ύστερα από 67 χρόνια, λοιπόν, η Χάμιλτον κατάφερε να μην χάσει από την Ρέιντζερς, παίρνοντας άτυπη ρεβάνς από την αντίπαλό της, για τα οκτώ γκολ με τα οποία την φιλοδώρησε στις 8 Νοεμβρίου, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, στο πρωτάθλημα Σκωτίας.