overfm.gr | ΣΠΟΡ | Πινγκ Πονγκ Ολυμπιακός: Πρώτη νίκη στην πρεμιέρα απέναντι στον Παναθηναϊκό

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ομάδα Πινγκ Πονγκ του Ολυμπιακού.

Ο Ολυμπιακός πήρε το πρώτο ντέρμπι με 3-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό στην Α1 γυναικών στην επιτραπέζια αντισφαίριση. Η Ντβόρακ επικράτησε της Ολλανδέζας Τιμίνια με 3-0 στα σετ καθώς και της Τόλιου με 3-1. Την ίδια ώρα, η Τόλιου ηττήθηκε και από την Ζέλμπεργκ με το ίδιο σκορ.

Από την ομάδα του Παναθηναϊκού το μόνο θετικό αποτέλεσμα που υπήρξε ήταν η νίκη της Τέρπου όπου επιβλήθηκε με 3-0 στα σετ της Κιούφη. Στους υπόλοιπους αγώνες, το παιχνίδι του ΔΑΟ Ταύρου με το Πέρα Αθηνών τελείωσε άδοξα αφού διαπιστώθηκε ότι τα δελτία των αθλητριών ήταν ασφράγιστα.  Έτσι, το φύλλο αγώνα έκλεισε με 3-0 και με τους γηπεδούχους να δέχονται μηδενισμό.