overfm.gr | Διεθνή | «Περίπατο» κόντρα στην Ομόνοια (4-2) το ΑΠΟΕΛ

Εύκολη επικράτηση του ΑΠΟΕΛ κόντρα στην Ομόνοια με 4-2, που έμεινε εκτός της πρώτης εξάδας του πρωταθλήματος της Κύπρου

Το ΑΠΟΕΛ νίκησε με 4-2 την Ομόνοια που έμεινε και μαθηματικά εκτός της πρώτης εξάδας.

Στο 19′ το ΑΠΟΕΛ έκανε το 1-0 με γκολ του Κβιλιτάια.

Η Ομόνοια έχασε πέναλτι στο 41′ όταν ο Μποτεάκ δεν κατάφερε να νικήσει τον Σκουφέτ.

Στο δεύτερο μέρος το ΑΠΟΕΛ καθάρισε γρήγορα το ματς. Ο Ντε Βινσέντι έκανε το 1-2 στο 48′ και επτά λεπτά μετά ο Κβιτάλια ευστόχησε σε πέβαλτι για το 1-3. Η Ομόνοια μείωσε με τον Ντίσκερουντ στο 60’, αλλά εννέα λεπτά αργότερα ο Λούκας Σόουζα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

Το μόνο που κατάφεραν οι πράσινοι ήταν να μειώσουν εκ νέου στο 79’ με τον Κακουλλή, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Σέχου, Λέζιακς, Χούμποτσαν, Γιούστε, Μπασιρού, Ντίσκερουντ, Λοβέρα (81′ Ζαχαρίου), Μποτεάκ (81′ Ασάντε), Λοΐζου, Μάταβς (58′ Κακουλλής).

ΑΠΟΕΛ: Σκουφέτ, Πέδρο, Γουίλερ, Καρώ, Βινίσιους, Σαρφό (90+4′ ΄Έσελινγκ), Σόουζα, Ντε Βινσέντι (90+4′ Γαβριήλ), Ντονγκαλά (85′ Πολυκάρπου), Νατέλ, Κβιλιτάια (67′ Θεοδώρου).