overfm.gr | Πόλο | Πέρασε από την Γλυφάδα η Βουλιαγμένη και έκανε το τρία στα τρία

Σε εξ αναβολής παιχνίδι της δεύτερης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών του πόλο η Βουλιαγμενη νίκησε στην Γλυφάδα την ομώνυμη ομάδα με 18-11 και έκανε το 3 στα 3.

Το τρία στα τρία στο πρωτάθλημα της Α1 πόλο Ανδρών έκανε η Βουλιαγμένη η οποία σε ματς εξ αναβολής για την δεύτερη αγωνιστική επικράτησε στην Γλυφάδα της ομώνυμης ομάδας με 18-11 αφήνοντας τους γηπεδούχους στη μία νίκη. Πλέον, οι «μπέμπηδες» στρέφουν το βλέμμα τους στο πρώτο ματς του τρίτου προκριματικού γύρου του Τσάμπιονς Λιγκ κόντρα στη γαλλική Νουαζί Λε Σεκ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 6-4 στο ημίχρονο και το δεκάλεπτο που τους έδωσε το έναυσμα για να πάρουν την νίκη ήταν το τρίτο όπου με επιμέρους σκορ 4-7 έγινε το 8-13 και έφτασαν στην νίκη έχοντας ως πρώτο σκόρερ τον Παπασημάκη με 5 γκολ.

Οκτάλεπτα: 1-3, 3-3, 4-7, 3-5

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης, Ηλιόπουλος Α. 1, Σαρτζετάκης 1, Γκαρντιγιάν 1, Δαμιανός, Χαλυβόπουλος Ιπ., Γιαννόπουλος 3, Παπαποστόλου, Παπαγεωργίου 1, Πούρος 3, Αγκόρτσας, Τσαταλιός 1, Ηλιόπουλος Ν., Ευθυμίου

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς): Τζωρτζάτος, Χαλυβόπουλος Αρ. 2, Καστρινάκης, Κωνσταντόπουλος, Τρούλος 3, Νικολαΐδης 2, Παπασηφάκης 5, Γούντχεντ 1, Αλαφραγκής 3, Καπότσης, Κουρούβανης 1, Φάρμερ 1, Ανδρεάδης, Αλμύρας, Σαπουνάκης.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.