overfm.gr | Super League 1 | ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία: Ισοφάριση με Τζανετόπουλό για τους φιλοξενούμενους [vid]

ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία: Το τέρμα του Έλληνα αμυντικού με το οποίο η Λαμία έφερε το ματς στα ίσα.

Μπορεί ο ΠΑΣ να προηγήθηκε στο πρώτο μέρος  και να πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι ύπερ του με 1-0, ωστόσο η Λαμία στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Τζανετόπουλο. Ο Έλληνας κεντρικός αμυντικός των φιλοξενούμενων στο 47ο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα νικώντας τον Λοντίγκιν για να κάνει το 1-1.  Μάλιστα το γκολ είχε έντονο «κιτρινόμαυρο» χρώμα, καθώς ο Ντέλετιτς ήταν ο άνθρωπος που εκτέλεσε το φαουλ, και στην ουσία πιστώθηκε την ασίστ για το 1-1.