overfm.gr | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος 2-2 : Άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς (vids)

Ο Ατρόμητος παρόλο που κέρδιζε με 2-1 δεν κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα

Ισόπαλη έληξε η αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ατρόμητο με το σκόρ να λήγει στο 2-2. Οι Περιστεριώτες παρόλο που κέρδιζαν με 2-1 δεν κατάφεραν στο τέλος να πάρουν την νίκη. Πλέον όλα θα κριθούν στην ρεβάνς η οποία είναι προγραμματισμένη να διεξαχθεί στις 2 Φεβρουαρίου.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

ΤΟ ΔΥΝΑΜΙΚΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ

Η ομάδα του Ατρόμητου είχε καλύτερα πατήματα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τους «Περιστεριώτες» χάθηκε στο 6ο λεπτό με τον Ούμπιδες να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι. Λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έκαναν την πρώτη τους επίσκεψη στα καρέ του Μανδά, με το σουτ του Λεο όμως να είναι αρκετά αδύναμο. Με την συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου ο Μουνίθ δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, έπειτα από έξυπνη εκτέλεση φάουλ που έκανε.

Ο ΣΤΡΟΥΓΓΗΣ ΣΚΟΡΑΡΕΙ-Ο ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΑ ΙΣΑ

Οι «Περιστερίωτες» κατάφεραν να προηγηθούν στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Γούτα αρχικά να εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά και στην συνέχεια με καρφωτή κεφαλιά ο Στέφανος Στρούγγης να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του. Ωστόσο, οι «Γιαννιώτες» δεν τα παράτησαν και στο 33΄κατάφεραν να σε ισοφαρίσουν σε 1-1 χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ελευθεριάδη.

Ο ΓΟΥΤΑΣ ΒΑΖΕΙ ΞΑΝΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΣΚΟΡ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΥΣ

Μετά το γκολ του Ελευθεριάδη, η ψυχολογία του Ατρόμητου είχε πέσει αρκετά. Οι παίκτες του Αργύρη Γιαννίκη είχαν αποκτήσει αυτοπεποίθηση και παράλληλα είχαν καλύτερα πατήματα στον αγωνιστικό χώρο. Μάλιστα, στο 39΄ο Ελευθεριάδης αστόχησε στην  τετ α τετ ευκαιρία που είχε με τον Μανδά. Ωστόσο, η χαρά αυτή κράτησε για λίγα λεπτά , με τον Δημήτρη Γούτα στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης να βάζει ξανά μπροστά στο σκορ τους «περιστεριώτες».

Ο ΠΑΣ ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ ΞΑΝΑ

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα του Ατρομήτου εξακολουθούσε να έχει το ίδιο στυλ παιχνιδιού, με την ομάδα του Νταμίρ Κάναντι μέχρι το 50ο λεπτό της αναμέτρησης να έχει εκτελέσει συνολικά 11 κόρνερ. Παρόλα αυτά οι «Γιαννιώτες» κατάφεραν να ισοφαρίσουν ξανά, με τον Ελευθεριάδη να πασάρει εντυπωσιακά στον Λέο και στην συνέχεια ο Γάλλος με εύστοχο τελείωμα να κερδίζει τον Μανδά.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ Ο ΛΕΟ

Ο αγώνας μέχρι το 80΄ δεν είχε κάποια ιδιαίτερη φάση, με τους Ηπειρώτες να χάνουν την καλύτερη της ευκαιρία στο 82΄με τον Λέο, με τον σκόρερ του δεύτερου τέρματος όμως να μην μπορεί να χαρίζει την νίκη στην ομάδα του.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Στέφανος Κουμπαράκης (Κυκλάδων), Θεόδωρος Τζιουβάρος (βοηθός-Κοζάνης), Δημήτρης Νατσιόπουλος (βοηθός-Μακεδονίας),  Νίκος Μπαΐλης (τέταρτος, Πρέβεζας/Λευκάδας), Γιώργος Ταπραντζής (παρατηρητής Αιτωλοακαρνανίας)