overfm.gr | Ligue 1 | Παρί – Σεντ Ετιέν 3-2: «Λυτρωτής» ο Ικάρντι στο 90+6 [vid]

Ο Ικάρντι με γκολ στις καθυστερήσεις έσωσε την Παρί και την έφερε στο -1 από την κορυφή.

Σπουδαία εντός έδρας νίκη πανηγύρισε η Παρί Σεν Ζερμέν. Η ομάδα του Μάουρίτσιο Ποκετίνο βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο ματς με τη Σεντ Ετιέν, αλλά ο Ικάρντι στο 90+6 έδωσε τη λύση και χάρισε τη νίκη με 3-2 στους Παριζιάνους.

Η Σεντ Ετιέν βρήκε το πρώτο της γκολ στο ματς στο 77ο λεπτό, όταν και σκόραρε ο Ντένις Μπουανγκά. Η απάντηση της Παρί Σεν Ζερμέν ήταν άμεση, καθώς δύο λεπτά αργότερα ο Κιλιάν Μμπαμπέ ισοφάρισε ύστερα από ασίστ του Ερέρα.

Ο Γάλλος επιθετικός έκανε και την ανατροπή στο 87′, καθώς σκόραρε από την άσπρη βούλα. Το παιχνίδι, όμως, είχε πολλές συγκινήσεις ακόμα. Ο Αμουμά, που έχει ακουστεί για τον Ολυμπιακό, σκόραρε στο 90+2 και έκανε το 2-2.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα έληγε ισόπαλο ο Ικάρντι είχε διαφορετική άποψη και έκανε το 3-2 στο 90+6!