overfm.gr | Ligue 1 | Παρί Σεν Ζερμέν – Ναντ 3-1: Γλίτωσε τη γκέλα με το «πρώτο» του Μέσι [vds]

Με τον Μέσι να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ στο γαλλικό πρωτάθλημα, η Παρί Σεν Ζερμέν των 10 παικτών από το 65’, επικράτησε 3-1 της Ναντ.

Η Παρί «τα χρειάστηκε» απέναντι στη Ναντ, ειδικά όταν ισοφαρίστηκε κι ενώ έπαιζε με παίκτη λιγότερο, όμως τελικά βρήκε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά και πήρε τη νίκη με 3-1 για τη 14η αγωνιστική της Ligue 1.

Όλα έδειχναν ότι το απόγευμα θα είναι εύκολο για το σύνολο του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο, καθώς μόλις στο 2’ ο «καυτός» αυτή την περίοδο Κιλιάν Εμπαπέ άνοιξε το σκορ, καθώς ήταν αυτός που βρήκε την μπάλα έπειτα από ένα μακρινό σουτ του Παρέδες.

Σε μία επίθεση της Ναντ που η άμυνα της Παρί έμεινε ψηλά, ο Κέιλορ Νάβας βγήκε εκτός περιοχής, απέκρουσε με τα χέρια και αποβλήθηκε στο 65′. Το γκολ του Ραντάλ Κολό Μουανί στο 76′ πάγωσε τους γηπεδούχους.

Παρ’ όλα αυτά, στο 81’ ένα τρελό αυτογκόλ του Άπια «ξεκλείδωσε» την άμυνα της Ναντ για το 2-1

Το σκορ διαμόρφωσε ο Λιονέλ Μέσι με το “παρθενικό” τέρμα του στο γαλλικό πρωτάθλημα, ύστερα από μία αντεπίθεση και με πλασαριστό σουτ εκτός περιοχής.