overfm.gr | Super League 1 | Παντελίδης Ατρόμητος: «Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν στο γήπεδο» [vid]

Παντελίδης Ατρόμητος: Για την ισοπαλία με την ΑΕΛ μίλησε ο προπονητής του Ατρομήτου, τονίζοντας πως η ομάδα του μαθηματικά έμεινε εκτός εξάδας.

Ο Σάββας Παντελίδης μετά το τέλος του αγώνα του Ατρόμητου με την ΑΕΛ και την ισοπαλία με 1-1, στάθηκε στο κακό πρώτο ημίχρονο της ομάδας του. Μάλιστα μιλώντας στην κάμερα της NOVA απάντησε και στο ότι ο Ατρόμητος, μαθηματικά, έμεινε εκτός εξάδας.

Στην αρχή των δηλώσεών του είπε: Οπωσδήποτε είναι κομβικό όταν γίνεται ένα τέτοιο λάθος σε κάποιο σημείο και προηγείται ο αντίπαλος. Το λάθος αυτό ήταν συνέπεια και συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου που δεν θυμάμαι να είμαστε στο γήπεδο. Με άφησε έκπληκτο, με κακές εντυπώσεις. Ασύνδετοι, δεν δουλέψαμε καλά, ο αντίπαλος πάταγε καλά.

Πρόσθεσε: Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν μια άλλη ομάδα, τελείως διαφορετική. Το λιγότερο που μπορούσαμε να πάρουμε ήταν η ισοπαλία. Κρατάμε στο δεύτερο ημίχρονο αλλά το πρώτο μέρος μπορεί να μας διδάξει πράγματα.

Συμπλήρωσε: Στα δύο προηγούμενα παιχνίδια παίξαμε καλά αλλά δεν μπορούσαμε να πάρουμε τη νίκη.

Για το ότι ο Ατρόμητος μένει εκτός εξάδας είπε: Δεν είμαστε μια ομάδα που μπορούμε να μείνουμε σε αυτό. Είμαστε μια ομάδα που θέλει να εξελίσσεται και πρέπει να εξελίσσεται. Σιγά-σιγά θα παίξουμε καλύτερα αλλά χρειαζόμαστε αποτελέσματα για την ψυχολογία.