overfm.gr | Γ' Εθνική | Πανιώνιος-Ζάκυνθος 2-1: Ανέβηκε στην 2η θέση των μπαράζ ο Πανιώνιος

Ο Πανιώνιος επικράτησε με 2-1 απέναντι στην Ζάκυνθο, για την 3η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου των μπαράζ. Στην 2η θέση βρέθηκαν οι νεοσμυρνιώτες.

Ο Πανιώνιος ήταν αυτός που ήταν ανώτερος καθ’ όλη την διάρκεια της αναμέτρησης με την Ζάκυνθο, επικρατώντας με 2-1 στο πλαίσιο της 3η αγωνιστική για τα μπαράζ ανόδου της Γ’ Εθνικής.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρξε κάποια σημαντική φάση στον αγώνα, πλην αυτήν του 33′ με τους «κυανέρυθρους» να φτάνουν πολύ κοντά στο 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο τελικά κατάφερε να φτάσει σε αυτό, με τον Πίσπα στο 52′.

Στην συνέχεια υπήρξε δεκάλεπτη διακοπή του αγώνα, λόγω έντασης που υπήρξε από την πλευρά των Επτανήσιων. Με την επανέναρξη του αγώνα ο Πανιώνιος κατάφερε να κάνει το 2-0 στο 75΄με κεφαλιά του Νίνο.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν, ήταν να μειώσουν σε 2-1 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, με τους Ζακυνθινούς να χάνουν ακόμα μια ευκαιρία στο 88ο λεπτό.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Νίκος Μαρίνος): Πατσογιώργος, Κολεύρης, Ντάσης, Σούρμπης, Τραγούδας, Κοναγκάγια, Κακολύρης, Παναγιώτοπουλος, Καρδάρης (60’ Κονδύλης), Κάμερον, Καψάσκης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Στουρνάρας, Λάμψιας, Ξυγκόρος (83’ Δρίτσας), Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Νίνο, Πίσπας (73’ λ.τρ. Μίχος), Λιούμης (65’ Σταμάτης), Γροντής (83’ Ζάχι), Μούντριχας.

Στο άλλο ματς που έγινε για τον ίδιο όμιλο στην Ραφήνα, η τοπική Θύελλα ήρθε ισόπαλη με 0-0 απέναντι στον δεύτερο πριν από την έναρξη των αγώνων Ηρόδοτο, τον οποίο ο Πανιώνιος με την νίκη κατάφερε να προσπεράσει στην βαθμολογία.