overfm.gr | Πόλο | Πανιώνιος – ΝΟ Χανίων 10-6: Ξέσπασμα στο φινάλε

Ο Πανιώνιος νίκησε το ΝΟ Χανίων και συνεχίζει δυναμικά στο Β΄ γύρο του πρωταθλήματος.

Συνεχίζει την πολύ καλή πορεία του στο 36ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών ο Πανιώνιος μπαίνοντας με φόρα και στον Β’ Γύρο της Α’ φάσης και πετυχαίνοντας την έβδομη νίκη του σε οκτώ αγώνες. Πανιώνιος – ΝΟ Χανίων 10-6: Ξέσπασμα στο φινάλε.

Πανιώνιος – ΝΟ Χανίων 10-6: Ξέσπασμα στο φινάλε

Η ομάδα του Κώστα Δήμου επιβλήθηκε με 10-6 επί του ΝΟ Χανίων, στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης, το μεσημέρι του Σαββάτου (27/11), για την 8η αγωνιστική του Β’ Ομίλου, έφτασε στους 21 βαθμούς και παραμένει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας (έχει χάσει μόνο από τον πρωτοπόρο ΝΟΒ).

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι και είχε συνεχείς ανατροπές. Οι Νεοσμυρνιώτες πέρασαν μπροστά με 4-3, λίγο πριν από το ημίχρονο, που έληξε ισόπαλο 4-4. Οι Χανιώτες προηγήθηκαν με 6-5 στο φινάλε του τρίτου οκτάλεπτουα, αλλά ο Πανιώνιος με ένα ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο κι ένα σερί 6-0, έφτασε στη νίκη. Κορυφαίος σκόρερ για τους κυανέρυθρους της Νέας Σμύρνης ο Μοσκόφ με 4 γκολ.

Πανιώνιος – ΝΟ Χανίων 10-6: Τα στατιστικά του αγώνα

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 10-6

Οκτάλεπτα: 3-2, 1-2, 1-2, 5-0.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Καζάκος, Κοπελιάδης 1, Μαυράκης, Ζουρίδης, Μπραΐμης 2, Καλαϊτζής 1, Μουρατίδης, Παπάκος 1, Μοσκόφ 4, Δήμου Τάκης 1, Καπετανάκης, Αναγνώστου, Κουκουνάς, Μοσχοβέλης.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Κουτρουλάκης, Βολτυράκης, Σαρτζετάκης, Πολύζος, Νικολαΐδης, Μπατάκης 2, Σπάχιτς 1, Χαριτάκης, Τοτ 1, Αποστολάκης, Μπέτο, Μαζοκοπάκης 1, Κουμής, Κανδανολέων 1, Παππάς.

Διαιτητές: Μπουδραμής, Παϊρακταρίδης

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης